Hlavní navigace

I města a kraje mohou investicemi vydělat

Města Jablonec, Blansko, Litvínov a Chomutov. To je jen vzorek těch, kteří díky partnerství s finanční skupinou ATLANTIK a s pomocí konzervativních investic nebo investic do fondů vydělali stovky tisíc až miliony korun. Průměrná doba jejich spolupráce s odborníky na kapitálový trh je přitom delší než šest let. Tím se ATLANTIK řadí k jedněm z nejdéle sloužících důvěryhodných specialistů na zhodnocování volných finančních prostředků měst, obcí a krajů.

Sdílet

I peníze měst a krajů mohou vydělávat. Nejen lidé či firmy, ale i města, obce a kraje se stále více zajímají o možnost investování svých peněz. Mnohdy totiž mohou svoje volné prostředky zhodnotit lépe, než kdyby je nechaly ležet na klasickém bankovním účtu.

Protože však města, obce či kraje pracují s veřejnými penězi, je pro ně extrémně důležitá bezpečnost při investování a spolehlivost jejich odborných poradců. Jedním z takových poradců je už více než 12 let společnost ATLANTIK Asset Management. „Doporučujeme našim klientům nejvhodnější typy investic a zároveň dohlížíme na to, aby obchody, pro které se kraje a města rozhodnou, byly dostatečne zajištěné, tj. aby nehazardovala se svěřenými penězi. Jednotlivé investice přitom přizpůsobujeme individuálním potřebám měst ohledně délky investice a požadovaného výnosu“ říká Petr Posker, investiční ředitel a dodává, že se tak nemůže stát, aby obec, město či kraj investovaly rizikověji než odpovídá jejich zadání. „Tato záruka je obzvláště pro municipality velmi důležitá“ dodává Posker. Města tak mohou i při investování v řádu měsíců dosáhnout vyšších výnosů než na tzv. V.I.P. termínovaných úložkách.

Kromě zkušeností s výběrem vhodných a bezpečných investic má skupina ATLANTIK již více než dvanáctileté zkušenosti i s nadstavbovými odbornými službami, které obcím, městům a krajům nabízí. Ví tak nejen jaké investiční strategie municipality potřebují, ale dokáže rovněž poskytnout kvalitní poradenství i v dalších finančních oblastech. „Obcím i krajům dovedeme poradit i v čistě finančních záležitostech. Co se týče vlastního investování, je kromě výnosu a nízkého rizika dalším důležitým faktorem rovněž dostupnost investovaných prostředků, tj. aby municipální klienti měli ke svým investicím bezproblémový přístup, pokud je potřebují vybrat.“ Vypočítává specifika v investování municipalit předseda představenstva společnosti ATLANTIK Asset Management, Vratislav Svoboda. O spokojenosti klientů z řad obcí, měst a krajů svědčí i to, že s finanční skupinou ATLANTIK průměrně spolupracují více než šest let, přičemž první spolupráce s městským mandátem byla realizována již v roce 1995. Skupina ATLANTIK se tedy může pochlubit i mandáty v délce více jak deseti let.

Díky partnerství se skupinou ATLANTIK měla nebo mají s investováním na kapitálových trzích zkušenosti tato města a kraje:
 • Statutární město Ostrava
 • Statutární město Brno
 • Statutární město Olomouc
 • Statutární město České Budějovice
 • Jihočeský kraj
 • Město Jablonec nad Nisou
 • Město Chomutov
 • Město Litvínov
 • Město Blansko
 • Město Boskovice
 • Město Frenštát pod Radhoštěm
 • Město Orlová
 • Město Jeseník
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).