Hlavní navigace

Hypotéka bez poplatků za vyřízení: akce prodloužena do konce května

Poštovní spořitelna prodloužila akční nabídku hypoték. Bez poplatku za vyřízení tak hypotéku získají klienti, kteří si o ni zažádají do konce května. Původně PS plánovala akci ukončit na konci dubna.

Sdílet

„Klienti, kteří si o hypotéku Poštovní spořitelny zažádají do konce května, ušetří na poplatcích za vyřízení mezi 6 až 25 tisíci Kč,“ uvedl Tomáš Zrzavecký, ředitel marketingu Poštovní spořitelny. Mimo tuto mimořádnou akci činí poplatek za zpracování úvěru 0,7 % z výše poskytnutého úvěru, minimálně 6000, maximálně 25 tisíc Kč.

Hypotéka Poštovní spořitelny sází hlavně na jednoduchost a maximální dostupnost. „Snažíme se lidem komunikovat to, že hypotéka může být často výhodnější než nájemní bydlení,“ řekl Tomáš Zrzavecký.

V nabídce má Poštovní spořitelna účelovou a neúčelovou (tzv. americkou) hypotéku. Účelová hypotéka začíná na 300 tisících Kč, neúčelová (tzv. americká) hypotéka začíná na 200 tisících Kč. Horní hranice není omezena. Fixace úrokových sazeb obou hypoték je pět let. Splatnost je u standardní účelové hypotéky 5 až 30 let, u americké hypotéky až 20 let.

Hypotéku mohou klienti využít na koupi bytu či domu, a to do 70 % ceny nemovitosti. Poštovní spořitelna garantuje klientům sazbu po dobu třiceti kalendářních dní.

V současnosti si klienti mohou hypotéku Poštovní spořitelny vyřídit na 75 poštách a ve 14 Finančních centrech PS. U pošt se jedná o tzv. sedící přepážky, které se svým vybavením i úrovní naprosto vyrovnají bankovním přepážkám. Přepážkoví pracovníci České pošty, kteří hypotéky prodávají, prošli nejvyšší úrovní školení a budou pravidelně atestováni.

Úrokové sazby hypotečních úvěrů Poštovní spořitelny (fixace na 5 let)

  • Účelová hypotéka 4,45 %
  • Neúčelová (americká) hypotéka 6,98 %
Uvedené sazby jsou garantované, tzn. získá je každý klient, který splní podmínky pro poskytnutí hypotéky.

Hypotéku pro Poštovní spořitelnu vytvořila Hypoteční banka ze Skupiny ČSOB. Nabízí hypotéky pro tři značky ze skupiny: Hypoteční banku, ČSOB a Poštovní spořitelnu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).