Hlavní navigace

Hypoteční trh v Praze v prvním pololetí 2011 významně vzrostl, meziročně si připsal více než 40 procent

[Tisková zpráva] Hypoteční trh v Praze a Středočeském kraji v letošním roce zaznamenává vysoký růst. Ve srovnání s prvním pololetím loňského roku se zvýšil objem uzavřených hypoték o více, než 40 procent a dosáhl celkového objemu 22,2 miliardy korun. Ve druhém čtvrtletí na tomto trhu nejvíce rostla právě Hypoteční banka. Pražský a středočeský trh tvoří v součtu přibližně čtyřicet procent celkového objemu českého hypotečního trhu.

Sdílet

Hypoteční trh v Praze a Středočeském kraji si vůči zbytku republiky drží celou řadu prvenství. Za první pololetí letošního roku se zde uzavřelo 10 948 hypotečních úvěrů, což je zdaleka nejvíce ze všech krajů ČR. Znatelný náskok má i před dalšími kraji, například před Jihomoravským krajem vede trojnásobně. Průměrná výše úvěru dosáhla 2,027 milionu Kč, tedy o 22,7 % víc, než je celorepublikový průměr. Podíl Hypoteční banky na trhu s hypotékami v Praze a Středočeském kraji dosáhl za první pololetí letošního roku 23,4 % z celkového objemu uzavřených hypotečních úvěrů.

„Hypoteční trh v Praze podobně jako v celé republice po dvou letech stagnace rychle ožívá a prudce roste, objemem produkce se dokonce blížíme k historicky nejúspěšnějšímu roku 2007“, říká Petr Svoboda, ředitel regionální pobočky Hypoteční banky na Praze 1. „Praha a Střední Čechy jsou specifické zejména svou velikostí a vyššími cenami nemovitostí, než ve zbytku republiky. Je to dané zejména vyšší životní úrovni v regionu i statutem hlavního města. I to je jeden z důvodů, proč tento region tvoří až 40 procent objemu celého hypotečního trhu,“

Obchodní potenciál pražského regionu odhadla Hypoteční banka už v loňském roce, kdy přímo v Praze otevřela svou druhou regionální pobočku na Smíchově. Její ředitel Drahomír Najdenov říká: „V loňském roce jsme zaznamenali jasný trend – nárůstá význam osobního kontaktu mezi bankou, zákazníkem a obchodními partnery. Lidé teď nákup nemovitosti zvažují víc než v minulosti, ať už kvůli, zajímavým úrokovým sazbám, příznivým cenám nemovitostí nebo lákavým akčním nabídkám na trhu. Stále častěji tak potřebují radu zkušeného bankéře.“ Díky úspěšným prodejům tak mohla Hypoteční banka svou smíchovskou pobočku v letošním roce dále rozšířit a přijmout sem i nové zaměstnance.

Hypoteční banka je největším poskytovatelem hypoték na českém trhu. Na hypotéky na bydlení se specializuje už od roku 1996, kdy jako první získala licenci na vydávání hypotečních zástavních listů. V e své bilanci má v současné době hypotéky za více než 150 miliard korun.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).