Hlavní navigace

Hypoteční banka představuje hypotéku pro absolventy a pro manažery

[Tisková zpráva] Od 7. listopadu přichází Hypoteční banka, specialista na hypotéky, se dvěma inovovanými produkty. Cílí přitom na dvě skupiny klientů, jejichž příjmy se během splácení hypotéky mění. Tyto hypotéky se speciální úrokovou sazbou proto nabídnou jiné typy splácení s individuální možností nastavit si výši splátky.

Sdílet

Hypoteční úvěr jako dlouhodobá investice, jejíž splácení je možné přizpůsobit finančnímu výhledu klienta – i tak lze chápat moderní hypotéku, s níž přichází Hypoteční banka, specialista na hypotéky určené pro bydlení. Od listopadu letošního roku obohacuje Hypoteční banka svou nabídku produktů o dva speciální hypoteční úvěry, jejichž podmínky a nastavení reflektují finanční situaci absolventů škol a také mladých manažerů. Pro obě skupiny je hypotéka běžným startem pro pořízení samostatného bydlení, zároveň je však velmi pravděpodobné, že se příjmy absolventů i manažerů budou v čase měnit – narůstat nebo klesat podle aktuální životní situace.

„Naše nová nabídka je v dobrém slova smyslu pobídkou k samostatnosti a zároveň odpovědí na narůstající trend v počtu absolventů vysokých škol, kteří tak mohou řešit své bydlení už na počátku kariéry. Současně i mladým a úspěšným manažerům, kteří dnes mohou do svého bydlení investovat, nabízíme výhodné finanční podmínky, aby je hypotéka v budoucnu neomezovala například při zakládání rodiny “, říká Jan Sadil, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky.

Hypotéka pro absolventy zejména vysokých, ale i středních škol je výhodně nastavena právě v těch parametrech, které mohou být na začátku kariéry z hlediska trvalého příjmu problematické. Nabízí progresivní splácení hypotečního úvěru,  tzn. splátky jsou ze začátku nižší a postupně se zvyšují, splatnost až 25 let i možný odklad začátku splácení až o 1 rok (po tuto dobu se splácejí jen úroky). Výhodou je zejména postupný růst výše splátek a možnost ušetřit finance i na vybavení domácnosti. 

Hypotéka pro manažery je nastavena obráceně, počítá na začátku s vyšším příjmem, tedy i vyšší splátkou, která se postupně snižuje. Tento tzv. degresivní způsob splácení hypotéky funguje dobře pro situace, kdy například jeden z partnerů odchází na mateřskou dovolenou a rodina očekává výpadek jednoho z příjmů. Současně na startu takové hypotéky získává klient výhodnou úrokovou sazbu nižší o 0,1% p.a., volí si výši první splátky a ve výsledku také méně zaplatí na úrocích. Tato hypotéka je omezena minimální výší 1,5 milionu korun.

Hypoteční banka je jedničkou českého hypotečního trhu a současně největším poskytovatelem hypoték na bydlení, její tržní podíl se dlouhodobě pohybuje kolem 30 procent. V její bilanci bylo v polovině letošního roku 150 miliard korun v úvěrech pro občany, za posledních 9 měsíců poskytla hypotéky za 23,7 miliardy korun. Jako inovátor hypotečního trhu přinesla v letošním roce už dvě novinky – HB index (Index cen nemovitostí Hypoteční banky) a virtuální pobočku pro klienty, kteří preferují komunikaci s bankou online.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).