Hlavní navigace

Hypoteční banka poskytuje fixaci až na 30 let za desetiletou úrokovou sazbu

Klienti Hypoteční banky si mohou od 1. listopadu 2007 zvolit fixaci úrokové sazby v délce trvání 20, 25 nebo až 30 let. Úroky u těchto fixačních lhůt přitom zůstávají stejné jako u desetileté a patnáctileté fixace. Tato nabídka se vztahuje na všechny hypoteční úvěry kromě americké hypotéky a hypotéky na družstevní byt.

Sdílet

„Vyšli jsme vstříc klientům v době, kdy se očekává další růst úrokových sazeb,“ vysvětluje Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky. „Mohou si nyní zafixovat sazby, které reflektují současný stav na trhu, třeba na dalších třicet let. Získají tak jistotu, že jejich úrok a tedy i splátky zůstanou po celou dobu fixace nezměněné. Tato nabídka bude vyhovovat především klientům, kteří si chtějí na dlouho dopředu naplánovat a stabilizovat svůj rodinný rozpočet,“ doplňuje J. Sadil.

Klienti tak mají větší svobodu výběru: mohou si zvolit fixaci úrokové sazby na celou dobu trvání úvěru, nebo délky fixace úroků libovolně kombinovat – například si u třicetiletého úvěru dohodnout nejprve fixační období na dvacet let a potom dvakrát na pět let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).