Hlavní navigace

HYPO stavební spořitelna od počátku letošního roku nabízí klientům výhodnější podmínky při poskytnutí překlenovacího úvěru

HYPO stavební spořitelna se snaží neustálým vylepšováním nabídky vyjít co nejvíce vstříc potřebám svých klientů. Od listopadu roku 2005 začala poskytovat překlenovací úvěry, a to i bez počáteční akontace. Od 1. ledna letošního roku došlo k úpravě podmínek tak, aby měsíční zatížení klienta v rámci řešení bytové potřeby prostřednictvím překlenovacího úvěru bylo co nejnižší.

Sdílet

Uvádíme zásadní změny v nabídce překlenovacího úvěru NADSTANDARD od 1. 1. 2007:

  1. Významně byly sníženy úrokové sazby, zejména pro klienty s úvěrem bez zajištění (od 5,1 % do 5,2 % p. a. dle výše počáteční akontace – dříve 5,6 % p. a. bez ohledu na akontaci) a pro klienty, kteří jako zajištění úvěru použijí zástavu nemovitosti (od 4,2 % do 4,5 % p. a. dle výše počáteční akontace a výše úvěru – dříve 4,5 % p. a.).
  2. V případě, že má klient naspořeno minimálně 40 % sjednané cílové částky, je mu poskytnut překlenovací úvěr bez zajištění až do výše úvěrového rizika 150 000 Kč. Dříve takovým klientům byl úvěr bez zajištění poskytnut pouze při výši úvěrového rizika maximálně 100 000 Kč.
  3. Výrazně byla snížena požadovaná výše povinného měsíčního dospořování pro klienty, kteří mají naspořeno méně než 40 % cílové částky, a to v rozmezí od 0,25 % do 0,4 % sjednané cílové částky dle způsobu zajištění úvěru a dle výše počáteční akontace. Dříve byla určena výše povinného měsíčního dospořování pouze výší počáteční akontace v rozmezí od 0,3 % do 0,5 % cílové částky. Například klient, kterému je poskytnut překlenovací úvěr při nulové počáteční akontaci a se zajištěním zástavou nemovitosti, je nyní povinen spořit 0,25 % cílové částky měsíčně, zatímco v loňském roce byl takový klient smluvně zavázán spořit 0,5 % cílové částky měsíčně.
  4. Snížením výše povinného měsíčního dospořování v rámci poskytnutí překlenovacího úvěru byla prodloužena maximální doba spoření do splnění podmínek pro přidělení cílové částky, tj. pro poskytnutí úvěru ze stavebního spoření, při nulové počáteční akontaci z 8 let na více než 11 let. Právě takové prodloužení splácení překlenovacího úvěru díky snížení měsíčního dospořování byl jedním z hlavních požadavků klientů HYPO stavební spořitelny.
  5. Úhrada za zpracování překlenovacího úvěru zůstává nadále ve výši 0,9 % z výše překlenovacího úvěru, ale s tím rozdílem, že od ledna 2007 byla stanovena maximální výše úhrady na 9 000 Kč, což znamená, že klient, který bude požadovat úvěr ve výši například 1 500 000 Kč, zaplatí za jeho zpracování částku, která odpovídá zpracování úvěru ve výši 1 000 000 Kč.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).