Hlavní navigace

HVB je čtvrtou clearingovou bankou

HVB Bank Czech Republic a.s. se podpisem smlouvy se společností UNIVYC, a.s. stala čtvrtou clearingovou bankou, která bude zajišťovat zúčtování obchodů uzavřených na Energetické burze Praha (PXE).

Doba čtení: 1 minuta

Každý účastník obchodování na Energetické burze Praha musí mít uzavřenou smlouvu s tzv. clearingovou bankou, která za něj zajišťuje zúčtování uzavřených obchodů. Clearingová banka, která se stává na základě smlouvy se společností Univyc účastníkem zúčtování, přebírá plnou odpovědnost za splnění závazků plynoucích ze zúčtování burzovních obchodů účastníka obchodování, se kterým má uzavřenu smlouvu o zajištění zúčtování.

Energetická burza Praha je novou obchodní platformou v České republice určenou pro obchodování s elektrickou energií. Byla založena 5. března 2007 s cílem nastavit nová pravidla pro obchodování s elektrickou energií v České republice. Nový trh bude nabízet obchodování s elektřinou v podobě termínových derivátů. Více informací o Energetické burze Praha, o systému obchodování a zúčtování naleznete na http://www.pxe.cz.