Hlavní navigace

HVB Bank se stala partnerem výstavy Neo Rauch: Neue Rollen

Od 10. května 2007 do 5. srpna 2007 proběhne v Galerii Rudolfinum výstava německého umělce Neo Raucha, jejímž hlavním partnerem je HVB Bank.

Sdílet

Dosud nejobsáhlejší výstavu Neo Raucha v českém prostředí uspořádalo Kunstmuseum Wolfsburg s podporou Česko-německého fondu budoucnosti a hlavního partnera akce HVB Bank. Výstava zobrazuje více než 40 autorových obrazů vytvořených od roku 1993 do současnosti.

Neo Rauch se narodil v roce 1960 v Lipsku a po rozpadu komunistického bloku se etabloval jako jeden z nejvýznamnějších umělců své generace jako představitel tzv. „nové Lipské školy“. V jeho tvorbě najdeme ozvuky realismu, surrealismu i estetiky komiksů. Rauchovy malby jsou figurativní, zobrazující postavy v postindustriálním prostředí. Postavy jsou často magické a mysteriózní a sám autor říká: „Malování je pro mne pokračování snu jinými prostředky“. V jeho tvorbě můžeme nalézt i prvky komerční grafiky připomínající americké reklamní kampaně padesátých a šedesátých let.

Vybrané obrazy reprezentují všechna důležitá období Rauchovy tvorby a patří k nejvýznamnějším pracím celého autorova díla. Jsou zde také představeny mimořádné velkoformátové malby, které označují nový směr autorova tvůrčího usilování a podtrhují jedinečnost této výstavy. Výstavu doprovází souhrnný katalog.

Výstava je součástí projektu Česko – německého kulturního jara, který v sobě zahrnuje bezpočet výstav, filmových projekcí, konferencí a seminářů, workshopů a také divadelních a hudebních představení. HVB Bank je hlavním partnerem celého projektu česko – německé kulturní spolupráce. Dalšími akcemi v rámci Česko – německého kulturního jara jsou například výstava fotografií Wima Wenderse, promítání německých filmů na Febio Festu 2007 či Carmina burana, která zazní na závěr Česko – německého kulturního jara v Rudolfinu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).