Hlavní navigace

HVB Bank poskytla úvěr blížící se jedné miliardě korun na výstavbu rezidenčního projektu River Diamond

HVB Bank uzavřela smlouvu na financování výstavby rezidenčního projektu na břehu Vltavy „River Diamond“. Celková úvěrová částka se velmi blíží jedné miliardě korun. Toto financování ukazuje, že i v novém segmentu, kterým je financování rezidenčních projektů, je banka úspěšná.

Sdílet

S objemem úvěrů v celkové výši 23 miliard korun patří HVB Bank v současné době k leaderům na trhu financování komerčních nemovitostí, řekl ředitel odboru financování nemovitostí HVB Bank Dušan Prchlík. Na počátku roku 2004 činilo úvěrové portfolio HVB Bank 17 miliard korun, přičemž na konci stejného roku to již bylo téměř 23 miliard korun, dodal Prchlík. Toto navýšení představuje 33% nárůst celkového úvěrového portfolia pro komerční nemovitosti zahrnující rezidenční development.

HVB Bank byla také zprostředkovatelem syndikovaného financování akvizice administrativního centra BBC Centrum, které koupil německý fond Sachsen Fond. Tato akvizice je považována za jednu z největších akvizic na realitním trhu od roku 1989, přičemž financování bylo poskytnuto bankami HVB Bank a EURO HYPO.

HVB Bank financuje administrativní a kancelářské prostory, maloobchodní prostory, logistická centra, rezidenční projekty a pozemky. Mezi hlavní podmínky schválení úvěru patří bonita žadatele, vhodná lokalita, bonita nájemců a kvalita nájemních smluv.

K cílovým klientům financování komerčních nemovitostí patří: mezinárodní developeři a úspěšní místní developeři s prokázanými zkušenostmi investující do komerčních nebo rezidenčních projektů, významní institucionální investoři (nemovitostní fondy, penzijní fondy, pojišťovny a jiné), privátní investoři z řad dobře situovaných privátních osob nebo stavební společnosti.

V oblasti financování komerčních projektů HVB Bank spolupracuje s významnými developerskými a investičními společnostmi jako AIG/Lincoln, Passerinvest Group, CGI, Heitman, Europolis, EPD Group, Finep, ECE Hamburg, a jiné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).