Hlavní navigace

HSBC: Pomohli jsme splnit dětská přání

Mezinárodní banka HSBC podpořila v letošním roce sérii charitativních projektů a alespoň částečně rozsvítila některé dětské oči.

Sdílet

O první hvězdičku naděje se postarala HSBC Bank plc – pobočka Praha, když poskytla dar Dětskému domovu Lety v Dobřichovicích. Finanční příspěvek dává šanci dětem z DD Lety uvidět příští rok na vlastní oči moře. Tak, jako většina jejich spolužáků. Prvotním smyslem samozřejmě není směřovat činnost DD k jakémusi luxusu. Primárním efektem je snížení sociálního handicapu ´našich´ dětí vůči jejich spolužákům a vrstevníkům. K tomu ale musíme ještě hledat další ochotné partnery. Velkorysý dar nás k tomu ohromně motivuje, komentoval přijetí daru vedoucí vychovatel Mgr. Karel Hrubý.

Zaměstnanci HSBC také přispěli na DD Lety finanční částkou, která byla navýšena bankou o sto procent.

Charitativních projektů se aktivně zúčastnili opravdu všichni. V Ostravě byla zorganizována sbírka na pomoc Kojeneckému ústavu Ostrava – Zábřeh nebo Onkologickému centru Amazonky. Na počátku prosince během tradičních oslav Mikuláše přinesli zaměstnanci banky velkou nadílku, která poté putovala dětem z Jedličkova ústavu v Praze.

Snažili jsme se podpořit konkrétní charitativní projekty s lokální i globální působností, vyjádřil ředitel HSBC Bank plc – pobočka Praha, Arjan van den Berkmortel.

HSBC tradičně spolupracuje s hlavní světovou organizací UNICEF (Dětský fond OSN), která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. Zasláním elektronického přání jsme ušetřili prostředky, které nám umožnily dát znevýhodněným dětem naději na lepší budoucnost, dodal Berkmortel.

O HSBC

HSBC Bank plc otevřela svou českou pobočku v květnu 1997. Poskytuje širokou nabídku bankovních služeb zaměřených na místní a mezinárodní společnosti a pod hlavičkou HSBC Premier i služby osobního bankovnictví pro jednotlivce. Skupina HSBC sídlící v Londýně je jednou z největších bankovních a finančních organizací na světě. Ve více než 9 500 pobočkách v 85 zemích a teritoriích světa poskytuje služby 128 milionům klientů a zaměstnává 330 000 pracovníků. HSBC se letos podle časopisu Forbes stala největší společností světa. V srpnu tohoto roku navíc banka získala společně s kolegy z Polska a ze Slovenska GLOBAL FINANCE regionální ocenění v kategorii korporátního a firemního bankovnictví jako nejlepší internetová obchodní banka ve střední a východní Evropě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).