Hlavní navigace

Hrozí Česku další mezinárodní arbitráž?

V pátek v dopoledních hodinách došlo k nepřátelskému převzetí jihočeské stavební akciové společnosti Lesostavby Třeboň. Podkladem pro protiprávní jednání byl notářský zápis o rozhodnutí jejího údajně jediného akcionáře pořízený na základě nepravdivých údajů Luďka Kučery.

Sdílet

Ten se jako zástupce firmy NEXCO LTD. podle tvrzení holandské investiční společnosti Linked Investments B.V., jednoho z minoritních akcionářů společnosti Lesostavby, dopustil podvodu při pořizování notářského zápisu o změnách v orgánech společnosti, když se prohlásil za jejího jediného akcionáře, ač musel vědět o existenci nejméně jednoho sta dalších akcionářů. V souladu s tímto podvodem získaným dokumentem pak zanesl Krajský rejstříkový soud v Brně změny do obchodního rejstříku. Právní zástupce holandského investora podá na Kučeru trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a zásahu do cizích práv již zítra.

Celá akce se zřejmě odehrála podle scénáře inspirovaného skupinou kolem soudce Berky, kterému padla za oběť řada firem včetně Union banky, tvrdí Radko Kaska, ředitel Linked Investments B.V., která byla Kučerovým jednáním přímo poškozena. Očekávám, že české orgány činné v trestním řízení nekompromisně zakročí tak, aby byla co nejdříve zjednána náprava protiprávního stavu a aby nebylo nutné přikročit k mezinárodní arbitrážní žalobě pro porušení dvoustranné dohody o vzájemné ochraně investic mezi ČR a Nizozemským královstvím jako v případě CME v kauze TV Nova, dodal Kaska.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).