Hlavní navigace

Hospodářské výsledky Pojišťovny ČS za třetí čtvrtletí potvrdily její 4. místo na trhu

K 30. září dosáhla Pojišťovna České spořitelny, a. s. dle oficiálních výsledků CAS 110,9 mil. Kč čistého zisku po zdanění. Celkově tak pojišťovna předepsala v období 1.1.- 30.9. 4,797 mld. Kč. Objem technických rezerv se zvýšil o 58 % na 7,8 miliardy korun. Pojišťovna České spořitelny se tak řadí k čtvrtému největšímu pojišťovacímu ústavu v České republice s tržním podílem 6,25 procent.

Sdílet

Uvedené výsledky v rámci letošního silného konkurenčního boje odpovídají našim očekáváním. Vzhledem ke změnám, kterými naše společnost právě prochází, si však klademe cíle vyšší. Příští rok se v rámci specializace na životní pojištění zaměříme především na rozvoj našich distribučních kanálů a nových produktů. Ambicí je též posilování pozice Pojišťovny ČS na trhu životního pojištění, především v podobě ukrajování stále většího koláče trhu, říká Jaroslav Kulhánek, předseda představenstva a generální ředitel společnosti.

U životního pojištění dosáhlo předepsané pojistné výše 2,21 mld. Kč. V rámci tohoto kmene spravovala Pojišťovna ČS ke konci září přibližně 251 tisíc kusů smluv. V meziročním srovnání se jedná o 23% nárůst.

Na význam bankopojištění pro nás i Finanční skupinu České spořitelny jako celek poukazuje fakt, že z celkového podílu prodeje životního pojištění bylo na pobočkách České spořitelny prodáno 70 % pojistného v celkové výši 1,56 mld. Kč, komentuje finanční výsledky Petr Procházka, ředitel úseku životního pojištění.

Martina Priegelhofová
Tisková mluvčí
Pojišťovny České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).