Hlavní navigace

Hory, moře, město, řeka – bezpečně a bez rizika!

[Tisková zpráva] Česká asociace pojišťoven (ČAP) vydala informační a instruktážní brožurku „BEZPEČNÁ LETNÍ DOVOLENÁ“ určenou všem milovníkům letního odpočinku v zahraničí. Stručný a kompletní průvodce sezónního cestovního pojištění obsahuje všechny nezbytné kroky od výběru vhodného pojištění až po řešení případné vzniklé pojistné události.

Sdílet

Zdaleka ne všichni, kteří každoročně vyrážejí užít si svou letní dovolenou za hranice, vědí, jaký druh pojištění si mají sjednat a proti jakým rizikům se chránit.

Elektronická brožurka „Bezpečná letní dovolená“ nabízí veřejnosti informace jakým způsobem pojištění sjednat, na jakou částku se pojistit a proti jakým rizikům. Zároveň obsahuje výčet prázdninových a sportovních aktivit, které je třeba připojistit a informuje o nejčastějších výlukách z pojištění. Pokud ke škodní události dojde, dozvíte se zde, jak v takovém případě postupovat.

Její nedílnou součástí jsou instrukce pro řešení pojistné události s asistenční službou a závěrečný postup ohlášení pojistné události po návratu z dovolené. Rovněž připomíná eventuality, které mohou české turisty zaskočit, rozhodnou-li se vycestovat pouze s platným Evropským průkazem zdravotního pojištění (EHIC).

Co určitě pojistit?

Základem cestovního pojištění musí být vždy pojištění léčebných výloh, které se vztahuje na výdaje spojené s náhlým onemocněním či úrazem, tedy zejména na ambulantní ošetření, léky a hospitalizaci. Stejně důležité je pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu na zdraví a majetku druhé osoby. „Při sjednání pojištění je důležité zamyslet se nad všemi aktivitami, které se chystáme na dovolené provozovat“ říká Marcela Kotyrová z ČAP a dodává: „Patříte-li k milovníkům intenzivnějších zážitků, vždy konzultujte s pojišťovnou rozsah pojištění a možnosti připojištění. Některé adrenalinové aktivity mohou být uvedeny ve výlukách, proto doporučuji důkladně prostudovat pojistné podmínky.“

Široká nabídka připojištění!

Nabídka pojišťoven zahrnuje také úrazové pojištění, pojištění zavazadel proti odcizení ztrátě či zničení, pojištění storna zájezdu, připojištění rizikových sportů, není-li součástí, pojištění právní ochrany aj.

Co je rozhodující při sjednání pojištění?

Není rozumné řídit se jen cenou a vybrat si automaticky tu pojišťovnu, která nabízí nejnižší pojistné. Je potřeba sledovat, jaká rizika pojištění pokrývá a limity jeho pojistného plnění, tedy maximální částku, kterou pojišťovna v určité situaci hradí.

Pozor na výluky!

Pojistná ochrana je zpravidla omezena výlukami z pojištění. Většina pojišťoven neposkytne pojistné plnění v důsledku úrazu či onemocnění, které existovalo již v době sjednání. Pozor na alkohol – ve výlukách jsou i škodní události, které nastaly po požití alkoholu. V základním cestovním pojištění nebývají pokryté úrazy vzniklé při provozování rizikových, nebezpečných nebo adrenalinových sportů.

Kde příručku najdete?

Příručka „Bezpečná letní dovolená“ v elektronické podobě je volně ke stažení na webových stánkách ČAP (www.cap.cz). Zájemci o informace se k ní snadno dostanou přímo z domovské stránky přes odkaz „Formuláře a brožury“.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).