Hlavní navigace

Home Credit a.s. oznamuje změny v představenstvu společnosti

[Tisková zpráva] Home Credit a.s. oznamuje změny v představenstvu společnosti. Novým předsedou představenstva se stal David Bystrzycki, který nahradil Ericha Čomora.

Sdílet

Změnilo se i složení členů představenstva: Luděk Jírů a Marie Nekvapilová vystřídali Luboše Berkovce a Andreu Zatloukalovou.

Představenstvo společnosti Home Credit a.s. projednalo v souladu se stanovami společnosti a platnými právními předpisy ukončení působení Ericha Čomora ve funkci předsedy představenstva, a to k 21. květnu 2011. Nahradí ho David Bystrzycki, který dlouhodobě působí ve Skupině Home Credit a získal rozsáhlé zkušenosti z několika zahraničních trhů, kde implementoval strategie řízení vztahů se zákazníky. Před jmenováním do čela představenstva Home Credit, a.s. zastával pozici ředitele divize spotřebitelského financování této společnosti.

Erich Čomor přechází do společnosti Brusson, a.s. a stane se předsedou jejího představenstva. Své zkušenosti v oblasti retailového financování tak využije pro vybudování nové banky Skupiny PPF pro retailovou klientelu v ČR, která ponese název Air Bank.

Ke stejnému datu dochází ve společnosti Home Credit, a.s. i k dalším změnám v představenstvu – Luboše Berkovce a Andreu Zatloukalovou, kteří odcházejí do společnosti Brusson a.s., nahrazují Luděk Jírů a Marie Nekvapilová.

David Bystrzycki (40) nastoupil do Skupiny Home Credit v roce 2006; věnoval se formulaci a zavedení strategií řízení vztahů s klienty v zemích, kde Skupina působí. Ve společnosti Home Credit a.s. začínal na pozici ředitele řízení vztahů se zákazníky, od roku 2010 vede veškeré obchodní aktivity Home Creditu v ČR i na Slovensku. Před příchodem do Skupiny Home Credit pracoval jako manažer v GE Money Bank. Kariéru začínal ve společnosti Phillip Morris jako manažer výzkumu trhu.

Luděk Jírů (39) je ředitelem odboru klíčových obchodních partnerů; řídí rovněž vztahy se zákazníky v ČR a na Slovensku a dále  co-brandové karetní programy. Před svým příchodem do skupiny Home Credit (2006) zastával pozici manažera prodeje ve společnosti GE Money Multiservis. Předtím působil ve společnosti Philips v divizi drobných domácích spotřebičů se zodpovědností pro ČR a region střední a východní Evropy.

Marie Nekvapilová (52) pracuje v Home Credit a.s. od jeho založení v roce 1997. Byla zakládající členkou představenstva v České republice (1997 – 2000) a zároveň i Home Credit Slovakia a.s. (1999 – 2002). Od počátku zastává funkci ředitelky odboru účetnictví a daní pro obě země. Před nástupem do Home Credit a.s. pracovala 6 let ve společnosti Moravská leasingová a obchodní společnost s.r.o. v Hustopečích na pozici ekonomické ředitelky.

Představenstvo Home Credit a. s.    Dozorčí rada Home Credit a. s.

David Bystrzycki, předseda             Pavel Rozehnal, předseda

Luděk Jírů, člen                              Pavel Vyhnálek, člen   

Marie Nekvapilová, členka            Miroslav Zborovský, členUpozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).