Hlavní navigace

Hlavní akcionář Kooperativy - Wiener Städtische Allgemeine Versicherung AG - získal od Standard & Poor’s vyšší rating A+ se stabilním výhledem

[Tisková zpráva] Přední mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor’s (S&P) zlepšila dlouhodobý rating pojišťovny Wiener Städtische Allgemeine Versicherung AG na A+. Výhled byl ohodnocen jako stabilní. „Jsme hrdí na tento výsledek – jako jediné rakouské pojišťovně byla udělena tato vysoká známka A+,“ komentoval zvýšené ohodnocení firmy její generální ředitel Dr. Günter Geyer. Rozhodnutí S&P označil za jednoznačné potvrzení úspěchu dlouhodobé růstové strategie skupiny v Rakousku i v zahraničí. „Půjdeme nadále touto cestou a vedle trvalého růstu sázíme i v budoucnu na optimalizaci procesů, konzervativní investiční strategii a růst podílu firem v naší skupině na trzích v zemích střední a východní Evropy,“ doplnil.

Sdílet

Největší dceřinnou společností Wiener Städtische je Kooperativa, pojišťovna, a. s., druhá největší pojišťovna českého trhu.

Hlavními důvody pro zvýšení ratingu společností S&P byla nadále zlepšená operativní výkonnost, optimalizace procesů v Rakouských společnostech a vstup na nové trhy střední a východní Evropy s odpovědným přístupem ke specifické situaci těchto trhů. K dalším silným stránkám pojišťovny Wiener Städtische patří podle hodnocení vynikající odbytový aparát a silné tržní postavení v Rakousku, Slovenské a České republice. Vyzdvižena byla rovněž vysoká kapitálová síla skupiny, která bude dále posílena dalším plánovaným navýšením kapitálu. Hodnocení stabilního výhledu zdůvodňuje S&P dlouhodobě silnou operativní výkonností podniku na klíčových trzích pojišťovny. V této souvislosti byl zmíněn rostoucí podíl životního pojištění na příjmech z pojistného, další snížení nákladů a optimalizace procesu v dalších letech.

S realizací úspěšné strategie skupiny souvisí i přeměna prioritních akcií na kmenové akcie s hlasovacím právem, o které rozhodla valná hromada akcionářů Wiener Städtische a která se uskutečnila na konci června 2005. Konverze proběhla v kurzu 1:1. Základní jmění Wiener Städtische je tak rozděleno výhradně do 86 357 600 kusů kmenových akcií, které se od 20. června 2005 obchodují na segmentu trhu „Prime Market“ na vídeňské burze. Wiener Städtische tak uskutečnila podstatný krok k jasné a pro akcionáře transparentní struktuře kapitálu ve smyslu rakouského Corporate Governance Kodex. Dosavadní vývoj akcií Wiener Städtische dokazuje úspěchy skupiny – poté, kdy již loni zaznamenaly nárůst kurzu o 43,6 procenta, od počátku letošního roku již jejich kurz vzrostl o více než 80 procent.

Pojišťovna Wiener Städtische je největším rakouským pojišťovacím koncernem ve střední a východní Evropě. Kromě kmenového trhu Rakouska působí pojišťovna Wiener Städtische prostřednictvím majetkových účastí v pojišťovnách v Bulharsku, Německu, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, České republice, Maďarsku, Bělorusku a na Ukrajině. V Itálii a Slovinsku existují kromě toho pobočky. Ke koncernu v Rakousku se vedle pojišťovny Wiener Städtische AG řadí pojišťovny Donau Versicherung, Bank Austria Creditanstalt Versicherung a Union Versicherung. Skupina má dále majetkové účasti v pojišťovnách Wüstenrot Versicherung a Sparkassen Versicherung.

V Rakousku, České republice a Slovenské republice zaujímá pojišťovna Wiener Städtische vedoucí místo na trhu. Skupina má na trzích střední a východní Evropy již více než 11 milionů klientů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).