Hlavní navigace

Hitem mezi počítači jsou letos netbooky, co do barevnosti letí růžová a bílá

Od začátku letošního roku kupovali Češi z výpočetní techniky nejvíce notebooky; novinku tvořily malé tzv. netbooky. Vyplynulo to z exkluzivního průzkumu internetového serveru www.kasa.cz a finanční společnosti Cetelem. Výpočetní technice přitom vévodí standardně černé provedení, ale dobře se prodávají růžové, červené či bílé počítače.

Sdílet

V posledních třech měsících zaznamenáváme v oblasti nákupů na splátky největší nárůst u výpočetní techniky a i v následujících dvou měsících očekáváme stejný vývoj, tedy, že Češi budou mít o tento sortiment zájem vzhledem k nízkým cenám a slevovým předvánočním akcím, uvedl Tomáš Chlíbec, ředitel Obchodní správy společnosti Cetelem. Co se týká plnohodnotných notebooků, ceny se pohybují v současné době okolo 14 500 korun vč. DPH, sdělil Lukáš Zaoral, obchodní manažer společnosti KASA.CZ. Nejčastěji prodávaným zbožím pak jsou domácí multimediální notebooky,dále tzv. low end modely, které lákají zejména nízkou cenou, avšak s dostačujícími parametry a výbavo, a v neposlední řadě i netbooky, dodal L. Zaoral.

Standardně přitom nejvíce zákazníky láká černé provedení, ale vzhledem ke spotřebitelské poptávce přišli výrobci na trh i s barevnými novinkami, kterými jsou letos zejména růžově, červeně a bíle laděné přenosné počítače určené nejen pro ženy. Češi si také velmi často k notebooku rovnou pořizují brašnu, myš či USB flash disk. Náhradní baterie, popřípadě adaptér si dokupují až později, tedy v situaci, kdy zjistí, že by se jim toto příslušenství hodilo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).