Hlavní navigace

GTS Central Europe oceněna jako nejlepší velkoobchodní operátor ve střední a východní Evropě

Vedoucí středoevropský telekomunikační operátor GTS Central European Holding B.V. (GTS CE), jehož součástí je i GTS Novera, získal v pondělí v Amsterodamu ocenění „Best CEE Wholesale Provider“. Velkoobchodní nabídka společnosti tak byla oceněna jako nejlepší v regionu střední a východní Evropy. Ceny vyhlásil významný celosvětový telekomunikační časopis Capacity. Skupina GTS CE získala toto ocenění již podruhé – naposledy v roce 2005.

Sdílet

„Toto ocenění potvrzuje úspěšnost naší strategie a je dalším důkazem rostoucí důležitosti telekomunikačního sektoru ve střední a východní Evropě,“ řekl Tamás Polgár, generální ředitel společnosti GTS Central Europe. „Pocty, kterou představuje ocenění časopisu Capacity, si nesmírně vážíme, neboť se jedná o jeden z nejprestižnějších časopisů pro globální velkoobchodní telekomunikační sektor.“

Skupina GTS CE získala ocenění v silné konkurenci jak dominantních, tak dalších operátorů působících v jednotlivých zemích střední a východní Evropy. V porotě zasedli telekomunikační analytici, zástupci vrcholového vedení společností Yankee Group, Atlantic-ACM a další odborníci, mezi kterými nechyběl ani šéfredaktor časopisu Capacity. Cena představuje uznání za pokračující rozvoj rozsahu sítě a přístupových možností v celém regionu.

Agresivní investice do přístupové technologie spolu s úspěšnou integrací zakoupených společností pomohly GTS CE během tříletého období 2005 až 2007 ztrojnásobit provozní zisk před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) i konsolidované tržby celé skupiny. Ty v letošním roce dosáhnou předpokládané výše přibližně 400 milionů Euro. GTS CE tak rozsahem mezinárodní sítě, širokou škálou produktů a neustále rostoucí zákaznickou základnou potvrzuje své bezkonkurenční postavení na telekomunikačním trhu střední a východní Evropy. K této pozici přispívá i letos v létě spuštěná unikátní regionální MPLS síť pro velkoobchodní, ale i koncové firemní zákazníky. Robustní síť pokrývá pět zemí v regionu (Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Českou republiku) a má centrální středisko síťového provozu v Praze. Firmám působícím po Evropě umožňuje propojit regionální pobočky vysokokapacitním a plně zabezpečeným datovým spojením.

Celosvětové telekomunikační ceny uděluje časopis Capacity společnostem, které díky své efektivnosti a strategii získali přední pozici v rámci svého trhu. Časopis Capacity vychází od roku 2000 a je distribuován ve 116 zemích po celém světě. Každý měsíc přináší novinky a informace z telekomunikačního trhu a zabývá se tématy jako tvorba cen, konektivita, správa sítí, řízení rizika či technologie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).