Hlavní navigace

GTS CEH dokončila transakci s majitelem Telenor Networks a Nextra v České republice a na Slovensku

Praha, 30. ledna 2006 – Středoevropská telekomunikační skupina GTS Central European Holding (GTS CEH), jejíž součástí je i český celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera, dokončila dnes akvizici společností Telenor Networks a Nextra v České republice a na Slovensku. Smlouvu o převodu 100% podílů v získaných společnostech podepsala s jejich majitelem GTS CEH šestého prosince loňského roku. Uzavření transakce již před několika dny schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Sdílet

Dokončení akvizice společností Telenor Networks a Nextra je prvním z kroků, kterými GTS Novera posiluje pozici nejsilnějšího konkurenta Českého Telecomu. V nejbližších dnech se ještě očekává dokončení transakce, po kterém bude její mateřská skupina GTS CEH kontrolovat stoprocentní podíl i ve společnosti Contactel.

Poté, co se uskuteční i druhá očekávaná transakce, začne neodkladně proces slučování všech společností, komentoval ukončení koupě Telenor Networks a Nextry generální ředitel GTS Novera Milan Rusnák, který se ke dnešnímu dni také stává jednatelem obou nově získaných společností v ČR. V současné době vrcholí práce na přípravě projektu, který integraci zastřeší, dodal Milan Rusnák.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).