Hlavní navigace

Generálním ředitelem eBanky je Ing. Luboš Černý

Praha, 13. 8. 2004 Generálním ředitelem eBanky je Ing. Luboš Černý. Dozorčí rada na svém včerejším zasedání rovněž doporučila představenstvu, aby jej na svém nejbližším zasedání zvolilo předsedou představenstva. Luboš Černý je členem nejvyššího vedení eBanky od roku 2002. Dosud působil v pozici místopředsedy představenstva a výkonného ředitele oblasti Finance. Dozorčí rada představenstvu eBanky dále doporučila, aby novým místopředsedou byl zvolen Ing. Petr Pištělák, dosavadní člen představenstva a výkonný ředitel oblasti Marketing a produkty.

Sdílet

Volba současného člena představenstva eBanky Luboše Černého jejím generálním ředitelem je potvrzením síly současného managementu, pod jehož vedením se eBanka transformovala v plně univerzální bankovní dům, rozšířila portfolio nabízených produktů a služeb a výrazně posílila obchodní síť. Výsledkem je dynamický nárůst počtu klientů a pozitivní výsledky v obchodní oblasti, řekl Ing. Ladislav Chvátal, předseda dozorčí rady eBanky a člen představenstva České pojišťovny, která je vlastníkem eBanky. Současný management eBanky je zárukou úspěšného pokračování a naplnění tříletého programu rozvoje banky, zahájeného na podzim roku 2002, dodal.

Dozorčí rada na svém zasedání poděkovala dosavadnímu předsedovi představenstva a generálnímu řediteli Ing. Radomíru Lašákovi za práci, kterou pro eBanku odvedl. Radomír Lašák se rozhodl na vlastní žádost odejít z eBanky a přijmout manažerskou příležitost ve společnosti ČEZ.

eBanka od počátku roku 2004 zaznamenává výrazný nárůst v obchodní oblasti. Každý měsíc přichází do eBanky na tři tisíce nových klientů. Celkem jich eBanka obsluhuje už více než 413 tisíc. Objem depozit ke dni 31.7.2004 přesáhl 11 mld. Kč. Objem poskytnutých úvěrů přesáhl 5,3 mld. Kč. Zisk z bankovní činnosti v roce 2004 rovněž každý měsíc narůstá a ke konci července přesáhl výši 607 milionů Kč.

Ing. Luboš Černý (1970) je absolventem fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Svou profesionální dráhu spojil s bankovnictvím. Krátce působil v ČNB, v letech 1994 až 1999 v Komerční bance. V roce 1999 nastoupil do České konsolidační agentury a po krátkém působení v ČSOB přijal nabídku stát se členem managementu eBanky, kde dosud působil jako místopředseda představenstva a výkonný ředitel oblasti Finance (CFO).

eBanka je univerzální banka pro fyzické osoby, malé a střední firmy. eBanka má více než 145 obchodních místech nabízí ucelené portfolio finančních produktů. Je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,7 % akcií drží v eBance právě Česká pojišťovna), nejsilnější finanční skupiny u nás. Česká pojišťovna má mezinárodní rating agentury Standard & Poor‘s označovaný jako BBB minus (BBB-), tzn., že je v tzv. investičním stupni. Celkový počet klientů eBanky již přesáhl 413 tisíc. Více než 105 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky. 155 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 150 tisíc klientů aktivně využívá úvěrovou YES kartu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).