Hlavní navigace

Generali převzala Zürich

Sdílet

Generali Pojišťovna a.s. 1. 1. 2003 převzala Zürich Pojišťovnu

Dnem 1. ledna 2003 došlo k převzetí společnosti „Zürich“ Versicherungs-Gesellschaft, se sídlem Mythenquai 2, Curych, Švýcarsko, která na území České republiky podniká prostřednictvím organizační složky „Zürich“ Versicherungs-Gesellschaft, organizační složka, se sídlem Praha 3, Milešovská 5/1136, společností Generali Pojišťovna a.s. se sídlem Bělehradská 132, 120 84 Praha 2. K převzetí společnosti včetně jejího pojistného kmene dochází na základě smlouvy o prodeji části podniku uzavřené mezi uvedenými subjekty. Převod pojistného kmene byl schválen Ministerstvem financí ČR s účinností ke dni 1. ledna 2003 a tento převod bude ukončen do 30 dnů od data jeho schválení.

Převod nemá vliv na obsah a rozsah stávajícího pojištění klientů ani na sjednané pojistné podmínky nebo výši a způsob placení pojistného. Současně s převzetím pojistného kmene dochází rovněž k převzetí všech pohledávek a závazků, které z této smlouvy vyplývají pro obě smluvní strany.

Společnosti Generali Holding Vienna AG a Zürich Financial Services (ZFS) uzavřely dohodu týkající se jejich aktivit na trzích ve střední Evropě. Na základě této dohody převzala Generali celkem pět pojišťovacích společností Zürich Group v Polsku, České republice, Maďarsku a na Slovensku a jeden penzijní fond v Polsku.
Generali již působí ve všech těchto zemích a převzetím společností Zürich dále podstatně posílí svoji pozici ve středoevropském regionu.

V Polsku převzala Generali životní pojišťovnu Zürich Zycie T.U.S.A s pojis­tnýám 31 milionů EUR, neživotní pojišťovnu Zürich T.U.S.A.s pojistným 9 milionů EUR a penzijní fond Zürich s objemem příspěvků více než 88 milionů EUR.

V Maďarsku Zürich Biztosító Rt. Budapešť přešla pod Generali s celkovým ročním pojistným v hodnotě 8 milionů EUR.

Na Slovensku převzala Generali Zürich Poisťovnu a.s., s ročním předepsaným pojistným ve výši 2.2 miliony EUR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).