Hlavní navigace

Generali převzala pobočky Zürich Group

Sdílet

Generali převzetím společností Zürich Group v Polsku, České republice, Maďarsku a na Slovensku posílila svoji pozici ve střední Evropě

Společnosti Generali Holding Vienna AG a Zürich Financial Services (ZFS) uzavřely dohodu týkající se jejich aktivit na trzích ve střední Evropě. Na základě této dohody převezme Generali celkem pět pojišťovacích společností Zürich Group v Polsku, České republice, Maďarsku a na Slovensku a jeden penzijní fond v Polsku.

Generali již působí ve všech těchto zemích a převzetím společností Zürich dále podstatně posílí svoji pozici ve středoevropském regionu.

Generali bude pokračovat v poskytování služeb dosavadním zákazníkům a partnerům Zürich Group, a to podle vysokých standardů kvality, které odpovídají jejímu postavení významné mezinárodní finanční společnosti.

V Polsku převezme Generali životní pojišťovnu Zürich Zycie T.U.S.A, neživotní pojišťovnu Zürich T.U.S.A. a penzijní fond Zürich. Tato operace více než zdvojnásobí objem předepsaného pojistného v Polsku. Převzetí zabezpečí nárůst zejména v oblasti životního pojištění a posílení pozice Generali na polském trhu, která tímto postoupí na šesté místo.

Minulý rok dosáhly obě pojišťovací společnosti Zürich Group předepsaného pojistného ve výši 40 milionu EUR. Zürich penzijní fond je pátým největším fondem na polském trhu. Převzetí penzijního fondu umožní Generali vstup do rychle se rozvíjejícího segmentu penzijního pojištění v Polsku.

V České republice převezme Generali veškeré aktivity Zürich pojišťovny, u níž více než polovinu celkového objemu předepsaného pojistného tvoří pojištění motorových vozidel a povinné ručení, zbývající část zahrnuje zejména majetková pojištění. Převzetím zvýší Generali stávající úroveň předepsaného pojistného o více než 40 % a po realizaci převodu pojistného kmene lze předpokládat, že se Generali Pojišťovna a.s. stane pravděpodobně čtvrtou největší pojišťovnou na českém pojistném trhu v oblasti neživotního pojištění.

Zürich Biztosító Rt. Budapešť přechází pod Generali s celkovým ročním pojistným v hodnotě 8 milionů EUR.

Na Slovensku převezme Generali Zürich Poisťovnu a.s., s ročním předepsaným pojistným ve výši 2.2 miliony EUR.

Touto fúzí dojde k celkovému nárůstu předepsaného pojistného ve střední Evropě v hodnotě 83.4 milionů EUR, což představuje nárůst o téměř 20 %. Dále v uvedeném regionu spravuje Zürich investiční fondy v hodnotě 270 milionů EUR, a to jak pro své vlastní pobočky, tak i pro třetí subjekty. Tato aktivita rovněž přechází pod správu Generali.

Martina Kurfirstová
marketing servis

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).