Hlavní navigace

Generali partnerem zdravotně postižených

Pojišťovna Generali je pojišťovnou pro každého a výjimku nečiní ani u osob se zdravotním postižením.

Sdílet

Od ledna 2008 pro ně připravila několik pojistných programů, které nedávno představil její generální ředitel Jaroslav Mlynář na mezinárodní konferenci konané u příležitosti Evropského roku rovných příležitostí pro všechny, která proběhla v rámci veletrhu HOSPIMedica v Brně.

Program Bez bariér nabízí speciální pojištění bezbariérových domácností, zdravotnických pomůcek a dalších potřeb pro osoby s pohybovým postižením a pro nevidomé a slabozraké. Pojištění se vztahuje také na vodící a asistenční psy, odpovědnost poskytovatele sociálních služeb a další oblasti.

V pojištění vozidel pak Generali přichází s nabídkou speciálního tarifu „Handicap“ určeného osobám se zdravotním postižením, držitelům průkazů ZTP a ZTP-P.

Pro nevidomé a slabozraké jsou připraveny speciální informační materiály, které obsahují důležité informace rovněž v Braillově písmu.

„Úpravy pojistných produktů a novinky v informačních materiálech se budou dále rozšiřovat. Navázali jsme spolupráci se zástupci organizací sdružujících lidi se zdravotním postižením a hodláme ji využít pro lepší poznávání jejich potřeb. Pro Generali nejsou specifické produkty žádnou novinkou. Evropský rok rovných příležitostí pro všechny však byl vítanou příležitostí, jak tuto spolupráci oživit,“ dodává mluvčí pojišťovny Generali Mario Böhme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).