Hlavní navigace

Společnost GE Money Multiservis za první tři měsíce roku 2008 financovala zboží za více než 2,4 miliardy korun

V prvním čtvrtletí roku 2008 financoval GE Money Multiservis nákupy v celkové hodnotě přesahující 2,4 miliardy korun. V meziročním srovnání se jedná o 9% nárůst. Společnost tak opět potvrdila vedoucí pozici na trhu maloobchodního splátkového prodeje.

Sdílet

„Zájem o nákup zboží na splátky neustále roste. Lidé si nejčastěji pořizují televizory, nábytek či mobilní telefony. V poslední době si ovšem na splátky kupují také stále více i netradiční zboží, jako jsou například zvířata nebo vakcíny proti rakovině děložního čípku,“ uvedl Charlie Coode, generální ředitel a předseda představenstva společnosti GE Money Multiservis.

Největší oblibě se v prvních třech měsících roku těšil klasický splátkový Multiservis úvěr. Od ledna do konce března roku si lidé jeho prostřednictvím pořídili zboží na splátky v celkové hodnotě přesahující 912 milionů korun. Průměrná financovaná částka nákupů s Multiservis úvěrem se ve stejném období meziročně zvýšila o 44 % na 25 114 korun.

„Kromě Multiservis úvěru naši klienti také více využívají výhod spojených s kreditními kartami. Dokládá to více než 800 tisíc transakcí, které během prvních tří měsíců roku 2008 jejich prostřednictvím uskutečnili. Také počet držitelů námi vydaných kreditních karet každý měsíc stoupá – v meziročním srovnání je nyní používá o 9 % lidí více než loni. Konkrétně k 31. březnu kreditní kartu MoneyCard aktivně používalo téměř 269 tisíc našich klientů,“ komentoval Charlie Coode.

Z hlediska počtu zboží nakupovaného na splátky u společnosti GE Money Multiservis opět dominovaly televizory (téměř 5 000 smluv). Následovány byly nábytkem (3 400 smluv) a dále pak mobilními telefony či pračkami. Nejdynamičtěji se přitom rozvíjí segment nábytku. Společnost GE Money Multiservis od ledna do března 2008 financovala nábytek v hodnotě přesahující 62 milionů korun, za sedací soupravy pak financovaná částka představuje téměř 26 milionů korun. Dohromady se jedná o 88 milionů korun, tedy téměř tolik, kolik lidé na splátky utratili za nákup televizorů.

Prvním nákupem na splátky se společností GE Money Multiservis v roce 2008 byla koupě kuchyně v obchodním domě IKEA v Praze, a to již 1. ledna v 11.58 hod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).