Hlavní navigace

GE Money Bank zaznamenala v prvním pololetí růst portfolia poskytnutých hypoték o 38 %

Během první poloviny letošního roku pokračoval výrazný nárůst hypoték GE Money Bank. Objem portfolia se meziročně zvýšil o 38 % na 11,9 mld. Kč. Současně došlo k růstu počtu smluv v portfoliu o 28 % na téměř 12 tisíc. Hlavním faktorem, který stál za úspěchem hypoték GE Money Bank, byla nabídka „Akční hity“, která probíhala od února do konce června. Pozitivně výsledek prvního pololetí ovlivnil také vzrůstající zájem klientů o Hypotéku naopak.

Sdílet

V současnosti tvoří portfolio GE Money Bank téměř 12 tisíc hypotečních smluv. Za posledních 12 měsíců se tedy zvýšil počet hypoték v portfoliu o 2600 smluv. Objem nově poskytnutých hypoték dosáhl za první pololetí sumy 2,1 miliardy Kč, což znamená 22% nárůst oproti stejnému období roku 2005. U nových hypoték nadále převládají hypotéky sjednané za účelem nákupu nemovitosti pro bydlení.

„ Zvýšený zájem o hypotéky v první polovině roku 2006 potvrzuje, že klienti velmi pozitivně reagovali na naši nabídku „Akční hity“. V rámci této nabídky, která byla představena v průběhu února, měli klienti garantovanou úrokovou sazbu pouhých 2,59 % p.a. pro hypotéky až do výše tří milionů korun. Úroková sazba a nízké měsíční splátky stály za úspěchem této nabídky,“ řekla Monika Kubovcová, manažerka úvěrů GE Money Bank.

Na výsledku prvního pololetí se také podílel fakt, že stále více klientů v tomto roce využívá před nákupem nemovitosti speciální nabídky Hypotéky naopak. Prostřednictvím „Hypotéky naopak“ klient předem získá záruku výše a podmínek úvěru a s hypotékou „v kapse“ si může až devět měsíců vybírat nemovitost podle svých představ. Úrokové sazby jsou přitom nabízeny ve stejné garantované výši, jako u běžných hypoték.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).