Hlavní navigace

GE Money Auto je jedničkou ČLFA v úvěrování firemních investic

Společnost GE Money Auto financovala prostřednictvím úvěrů firmám v letošních prvních třech čtvrtletích automobily v celkové hodnotě 692 miliónů korun a umístila se tak na prvním místě mezi členy České leasingové a finanční asociace podle objemu majetku financovaného prostřednictvím splátkového prodeje a dalších způsobů financování. Všechny financované automobily byly pořízeny prostřednictvím úvěrového produktu autoCREDIT.

Sdílet

Během prvních devíti měsíců financovala společnost GE Money Auto prostřednictvím úvěru autoCREDIT firmám nové a ojeté automobily v celkové hodnotě 692 miliónů korun. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2004, kdy tímto úvěrem financovala automobily v hodnotě 284 miliónů korun, tak vykázala v této oblasti impozantní nárůst o 143,6 %.

Úvěr autoCREDIT jsme uvedli na trh po změnách v zákoně o DPH v roce 2004, které znevýhodnily finanční leasing pro retailové klienty. Jsme rádi, že jej jako vhodný prostředek financování vozového parku využívají nejen spotřebitelé, ale i firmy, řekl Petr Šaštinský, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto.

Pořadí členských společností ČLFA v objemu splátkových prodejů a jiných způsobů financování investičního majetku poskytnutých v 1. pololetí 2005 (v mil. Kč).

1. GE Money Auto 692
2. ČSOB Leasing 582
3. Deutsche Leasing ČR 508
4. CAC Leasing 382
5. SG Equipment Finance Czech Republic 308
6. VB Leasing CZ 138
7. OMNIPOL 128
8. TOYOTA Financial Services Czech 83
9. s Autoleasing 55
10. UNILEASING 47
  Východočeská leasingová 47

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).