Hlavní navigace

GE Capital Multiservis plní vánoční přání

Sdílet

Praha
18. prosince 2002

Zástupci společnosti GE Capital Multiservis dnes předali pod stromeček celkem 127 dárků pro 50 dětí umístěných v takzvaných Klokáncích, které jsou zřízené Fondem ohrožených dětí.

Zařízení Klokánky mají pověření Ministerstva práce a sociálních věcí jako zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Mohou proto týrané a zneužívané děti přijmout i bez souhlasu rodičů až do doby, než je rozhodnuto o předběžném opatření. Klokánky mají nepřetržitý provoz, proto mohou kdykoli přijmout i novorozence, jejichž matky tají těhotenství a porodí mimo zdravotnické zařízení, aniž by se musely obávat prozrazení své totožnosti.

Podle místopředsedkyně Fondu ohrožených dětí PhDr. Zdeňky Tesařové je ročně do ústavní výchovy umísťováno víc než čtyři tisíce dětí. Třetina z nich zůstává v Klokánku až do zletilosti.

Děti umístěné v Klokánku před časem sepsaly svá přání Ježíškovi a zaměstnanci společnosti GE Capital Multiservis se je snaží vyplnit. „Naši zaměstnanci zorganizovali sbírku na vánoční dárky, kterými chtějí dětem z fondu alespoň částečně nahradit jejich strádání,“ vysvětluje generální ředitel GE Capital Multiservis Jiří Pathy. Celkem 127 dárků v hodnotě 57 800 Kč bylo dnes dopoledne předáno přímo pod stromeček a děti je najdou o Štědrém dnu. „Vánoce mají být svátky pohody a radosti Jsme proto rádi, že se na tomto projektu můžeme podílet,“ doplnil Jiří Pathy.

„Jsem moc mile překvapena, jak ochotně a rychle pomohli zaměstnanci GE Capital Multiservis s realizací dětských vánočních přání. Přála bych jim proto, aby prožili krásné a šťastné vánoce, tak jako naše děti v Klokánku,“ dodala paní Tesařová.

Více informací o charitativní činnosti GE a dobrovolnické pomoci jejích zaměstnanců naleznete na www.gecapital.cz nebo na www.ge.com/…tment/social. Více informací o Fondu ohrožených dětí naleznete na www.fod.cz.

Jiří Pathy, generální ředitel a předseda představenstva GE Capital Multiservis

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).