Hlavní navigace

GE Capital Bank zdvojnásobila v prvním čtvrtletí objem úvěrů malým a středním podnikům

Sdílet

Malé úvěry poskytuje GE Capital Bank do tří dnů

Praha
18. dubna 2002

Jedním z hlavních cílů GE Capital Bank v letošním roce je další agresivní růst v oblasti úvěrů pro malé a střední podniky. Výsledky v prvním čtvrtletí letošního roku svědčí o tom, že se bance tento cíl daří naplňovat. Během prvních tří měsíců tohoto roku poskytla banka malým a středním podnikům úvěry v objemu 1,238 mld. Kč, což je více než dvojnásobek v porovnání s předchozím rokem a představuje to meziroční nárůst o 103 %.

K vysokému růstu poskytnutých úvěrů přispěly nové produkty – Malá podnikatelská půjčka a Malý podnikatelský kontokorent – které GE Capital Bank uvedla na trh v loňském roce.

Malá podnikatelská půjčka je neúčelový úvěr od 300 tisíc Kč do 2,5 milionu Kč. Splatnost úvěru je až pět let. Úvěr je zajištěn nemovitostí. Po předání požadovaných dokumentů banka rozhodne o poskytnutí půjčky do tří pracovních dnů.

Malý podnikatelský kontokorent umožňuje přečerpání běžného účtu až o 500 tisíc korun. Finanční prostředky jsou klientům k dispozici do 3 dnů od dodání podkladů. Banka nevyžaduje žádné hmotné ručení.

U těchto produktů banka nijak neomezuje, na co firma získané peníze použije. Jako podklad pro poskytnutí půjčky požaduje GE Capital Bank běžné finanční výkazy a informace.

GE Capital Bank doposud poskytla klientům Malou podnikatelskou půjčku v celkovém objemu 545 mil. Kč a Malý podnikatelský kontokorent v objemu 162 mil. Kč.

„Naším cílem je stát se preferovaným poskytovatelem finančních služeb pro malé a střední podnikatele. Na tento segment klientů se zaměřujeme od našeho vstupu na český trh. Orientace na malé a střední podniky je naší dlouhodobou strategií, která přináší své konkrétní výsledky,“ řekl Jan Rollo, ředitel komerčního bankovnictví GE Capital Bank.

Služby GE Capital Bank využívalo ke konci prvního čtvrtletí 78 tisíc klientů z řad malých a středních podniků. Kromě úvěrů je mezi těmito klienty zájem zejména o oblast přímého bankovnictví. Nejvíce používaný je systém BankKlient (homebanking) a Internet Banka. Podíl elektronických platebních transakcí u malých a středních firem činí v současné době 49%.

„Na trhu malých a středních podniků máme v současné době podíl 10 %. V tomto roce ho chceme dále zvýšit. Zaměříme se zejména na oblast financování tohoto segmentu a rozvoj přímého bankovnictví,“ řekl Jan Rollo.

Jan Hainz, tiskový mluvčí GE Capital Bank

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).