Hlavní navigace

GE Capital Bank půjčila letos podnikatelům již téměř 9 miliard Kč

Za prvních devět měsíců letošního roku zaznamenala GE Capital Bank nárůst zájmu malých a středních firem o úvěrové produkty. Objem nově poskytnutých úvěrů v tomto období dosáhl 8,968 miliardy korun a meziročně se tak zvýšil o 27 %.

Sdílet

Celkový objem portfolia úvěrů poskytnutých malým a středním podnikům představoval k 30. září letošního roku 13,571 miliardy korun a meziročně tak vzrostl o 35 %. Ke 30. září loňského roku činil celkový objem portfolia těchto úvěrů 10,078 miliar­dy korun.

Nejoblíbenějším produktem je v tomto segmentu Malá podnikatelská půjčka, kterou jsme zatraktivnili zvýšením částky, jíž si mohou podnikatelé půjčit a prodloužením doby splatnosti, řekl Matúš Púll, produktový manager Malé podnikatelské půjčky.

Výhodou Malé podnikatelské půjčky je nejen neúčelovost úvěru, ale i rychlost jejího vyřízení. Efektivní schvalovací proces GE Capital Bank umožňuje rozhodnout o poskytnutí úvěru do tří pracovních dnů od dodání dokumentace. Banka poskytuje Malou podnikatelskou půjčku od 500 tisíc do 5 milionů korun. Splatnost úvěru je až šest let. Úvěr je jištěn nemovitostí, jejíž odhad je nezávislými znalci zpracováván přednostně.

Prostřednictvím Malého podnikatelského kontokorentu klienti získají úvěrový rámec až do výše 500 000 Kč. Finanční prostředky klienti čerpají podle vlastního uvážení a úroky platí pouze z čerpané částky. Banka poskytne kontokorent do dvou pracovních dnů od dodání dokumentace, stávajícím klientům do jednoho dne. GE Capital Bank nevyžaduje v případě Malého podnikatelského kontokorentu ručení hmotným majetkem.

Vedle úvěrových produktů mají malé a střední firmy velký zájem o využívání nástrojů přímého bankovnictví. GE Capital Bank jim nabízí například Internet Banku, Mobil Banku a především homebanking BankKlient, který je určen speciálně pro firemní subjekty. BankKlient totiž reaguje na specifické požadavky firem, jako je například přenos dat do účetních systémů či síťový provoz.

Díky tomu, že firmy najdou v nabídce GE Capital Bank všechny produkty přímého bankovnictví, které odpovídají jejich konkrétním potřebám, má GE Capital Bank vysoký podíl elektronických transakcích. Ke konci prvního pololetí činily elektronické transakce téměř 73 % všech platebních operací, které komerční klienti provedli, ke konci září pak více než 74 %. Podíl elektronických transakcí má dlouhodobě rostoucí trend – počátkem letošního roku byl 70 %, na počátku roku 2003 byl 60 % a na konci roku 2001 se pohyboval okolo 35 %.

V průzkumu, který mezi klienty GE Capital Bank z řad malých a středních firem provedla agentura Gfk, označilo více než 34 % respondentů za hlavní přednost kvalitní služby GE Capital Bank. Čtvrtina zdůraznila její dobré a vstřícné jednání a serióznost. V odpovědích na dotaz, proč zvolili právě GE Capital Bank, zdůraznilo nejvíce respondentů spolehlivost, dosažitelnost a výhodnost spolupráce.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).