Hlavní navigace

GE Capital Bank poskytuje 60 % Hypoték do 4 dnů

Sdílet

Praha
18. prosince 2001

S blížícím se koncem roku roste zájem klientů o hypotéky. Zvýšený zájem klientů je umocněn nejistotou týkající se výše státní finanční podpory v příštím roce. I přes tento zvýšený zájem GE Capital Bank připravuje Hypotéku k podpisu standardně do pěti dnů od předání kompletních podkladů ze strany klienta. Pouze během listopadu poskytla GE Capital Bank rekordních 201 Hypoték v objemu 186 mil. Kč.

Již od vstupu GE Capital Bank na hypoteční trh v květnu 2000 patří k hlavním charakteristikám tohoto produktu rychlost. Hypotéka je zpracována do pěti dnů od předání požadovaných dokumentů. Jde o standardní lhůtu vyřízení Hypotéky bez toho, aby si banka účtovala poplatek za expresní zpracování.

Řadu Hypoték však GE Capital Bank zpracuje ve výrazně kratším termínu, než je standardních pět dní. Do tří dnů je zpracováno 30 % Hypoték a do čtyř dnů 60 % Hypoték.

„Upravili jsme proces zpracování hypotéky tak, aby klienti získali hypotéku co možná nejrychleji,“ řekl Libor Ostatek, vedoucí hypotečního oddělení GE Capital Bank. „Rychlost vyřízení Hypotéky je pro klienty klíčová, ve většině případů se jedná o životní obchod klienta a zde je jakékoli prodlužování ze strany banky velmi nepříjemné. Navíc vzhledem k vývoji průměrných úrokových sazeb na českém hypotečním trhu v letošním roce je velmi reálné, že od příštího roku dojde k poklesu výše státní finanční podpory z 2 na 1 %. Pokud klienti váhají s podpisem Hypotéky, pak je nyní ideální čas k investici do bydlení. Stávající dvouprocentní státní finanční podpora je garantována do 31. ledna 2002, počítáme s velkým zájmem klientů a jsme připraveni je rychle obsloužit, máme nejrychlejší proces zpracování hypoték na trhu,“ dodal Libor Ostatek.

GE Capital Bank poskytne v roce 2001 téměř 1500 hypoték v průměrné výši 930 tis. Kč. Oproti loňskému roku narostl počet zpracovaných hypoték o 222%.

Nárůst zájmu o Hypotéku GE Capital Bank souvisí zejména s programem Dostupné bydlení, pro který je charakteristická hypotéka až na 85% obvyklé ceny nemovitosti, rychlost a jednoduchost zpracování. Program Dostupné bydlení GE Capital Bank obsahuje prvky, které činí Hypotéku, a tedy i bydlení, dostupnější. Snahou GE Capital Bank je totiž vyjít vstříc klientům na jejich cestě k novému bydlení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).