Hlavní navigace

GE Capital Bank poskytla již více než 1000 Hypoték

Sdílet

Praha
7. srpna 2001

GE Capital Bank poskytla od května 2000, kdy vstoupila na český hypoteční trh, do konce července letošního roku 1046 Hypoték. Výrazný nárůst zájmu klientů o Hypotéky zaznamenala GE Capital Bank po spuštění programu Dostupné bydlení koncem května. Od začátku programu poskytla banka během dvou měsíců 248 Hypoték v objemu 223 mil. Kč.

GE Capital Bank přišla na trh s programem Dostupné bydlení koncem května tohoto roku. K základním principům programu Dostupné bydlení patří poskytnutí Hypotéky na 85 % obvyklé ceny nemovitosti. Přitom na českém hypotečním trhu je hypotéka obvykle poskytována pouze na 70 % ceny nemovitosti. Dalším důležitém prvkem programu Dostupné bydlení je úroková sazba na jednoletou fixní periodu Hypotéky ve výši 6,9 % p. a. Tato úroková sazba je poskytována bez limitů na výši Hypotéky, druh a stav nemovitosti.

„Prudké zvýšení zájmu klientů o Hypotéky považuji za nejlepší důkaz toho, že program Dostupné bydlení vystihl potřeby klientů. Naším cílem bylo učinit Hypotéku – a tedy i bydlení – dostupnější. Klient k nám totiž nepřichází, protože chce Hypotéku. Klient přichází protože chce bydlet. Nabízíme mu tedy produkty a služby, které reagují na tuto jeho základní potřebu,“ řekl Libor Ostatek, vedoucí hypotečního týmu GE Capital Bank.

O tom, že klienti mají o program Dostupné bydlení zájem, svědčí nárůst počtu předschválených Hypoték – v červnu banka předschválila Hypotéku 940 klientům, což je v porovnání s dubnem zvýšení o 99 %. V rámci předschválení Hypotéky získá klient na míru šitý přehled nejnutnějších dokumentů pro samotné schválení Hypotéky. Předschválení Hypotéky probíhá na počkání již při prvním kontaktu s prodejcem a je provedeno pouze na základě klientem ústně sdělených údajů. Jeho výsledkem není jen již zmíněná informace o dokumentech, které daný klient potřebuje, ale i podmínky pro jeho Hypotéku – úroky a poplatky, které banka garantuje pro schválení.

Po předání všech požadovaných dokumentů bance ze strany klienta je Hypotéka zpracována do pěti dnů. Jde o standardní lhůtu vyřízení Hypotéky – bez toho, aby si banka účtovala poplatek za expresní zpracování.

O tom, že rychlost vyřízení Hypotéky je pro zájemce o Hypotéky velmi důležitá, svědčí výsledky průzkumu, který GE Capital Bank dělala mezi svými klienty. Jako důvod, proč si vybrali Hypotéku od GE Capital Bank, uvedlo 24 % dotázaných právě rychlost zpracování.

Za velmi podstatnou považují klienti i možnost mimořádné splátky – pro 12 % dotázaných to byl hlavní důvod, proč si vybrali Hypotéku od GE Capital Bank. Banka totiž umožňuje předčasné splacení Hypotéky bez sankčních poplatků. V případě roční Hypotéky je možné splatit celou částku již po 12 měsících.

GE Capital Bank vstupovala na český hypoteční trh s cílem nabídnout klientům nové produkty a služby v oblasti hypoték, které by svými parametry nastavily na českém bankovním trhu nový standard. Důkazem, že se jí to povedlo, jsou výsledky výzkumu spokojenosti klientů. Na otázku „Jak hodnotíte proces vyřizování Hypoték?“ vyjádřilo na stupnici od 1 do 5 (1 = vynikající, 5 = špatný) 54 % dotázaných svou spokojenost „1“ a 35 % respondentů „2“. Ještě výraznější byla spokojenost s pracovníky, kteří klienty obsluhovali, zde 82 % dotázaných ocenilo svou spokojenost „1“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).