Hlavní navigace

GE Capital Bank nabízí mezinárodní kartu pro platby na internetu

Sdílet

Praha
5. března 2002

Mezinárodní platební karta Eurocard-MasterCard Internet, kterou nabízí GE Capital Bank od 1. března 2002, umožňuje klientům bezpečný nákup zboží a služeb prostřednictvím internetu.

GE Capital Bank v zájmu ochrany účtů klientů čerpáním od poloviny minulého roku neumožňuje platby na internetu pomocí „klasických“ platebních karet s magnetickým proužkem. Banka se rozhodla nabídnout klientům bezpečnější nástroj pro tyto transakce, kterým je karta Eurocard-MasterCard Internet. GE Capital Bank nabídkou této nové karty reagovala i na dynamický vývoj v oblasti platebních karet. Eurocard-MasterCard Internet lze použít pouze pro transakce na internetu. Karta není vybavena magnetickým proužkem a při platbách na internetu zadává klient pouze její číslo.

Eurocard-MasterCard Internet poskytuje větší bezpečí při platbách na internetu oproti platbě běžnou platební kartou. Vyšší bezpečnost spočívá zejména v:

Možnosti nastavit si maximální počet autorizovaných transakcí za den. Tento limit je možné kdykoli měnit, a to i telefonicky. Přednastaveny jsou pro všechny klienty 2 transakce za den, avšak pokud klient tento počet změní například na 0 transakcí denně, karta je fakticky zablokována proti použití.

Možnosti stanovit si pro internetovou platební kartu vlastní denní limit, do kterého jsou vybírané částky autorizovány (k nákupům CD nebo knih přes internet většinou stačí menší částky).

Zvláštním monitoringu transakcí prováděných kartami EC-MC Internet. V případě podezření na neoprávněnou transakci je klient okamžitě bankou informován.

GE Capital Bank vydává mezinárodní platební kartu Eurocard-MasterCard Internet zdarma ke všem korunovým účtům. Měsíční poplatek za vedení karty je pouhých 9 korun.

Jan Hainz, tiskový mluvčí GE Capital Bank, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).