Hlavní navigace

Garantovaný podílový fond KB Ametyst Flexi nabízí omezení rizika investování, možnost zajímavého zhodnocení a zároveň neomezenou likviditu

Komerční banka rozšiřuje investiční možnosti pro své klienty v oblasti garantovaných fondů. KB přichází na trh s novým, aktivně spravovaným garantovaným fondem KB Ametyst Flexi. Jedinečnost fondu je v jeho neomezené likviditě a době splatnosti – klient tak může podílové listy fondu kdykoliv nakupovat a prodávat bez jakéhokoliv omezení.

Sdílet

KB Ametyst Flexi je průběžně garantovaný podílový fond. Investuje do diverzifikovaného portfolia podílových fondů, které umožňuje klientům podílet se na růstu světových kapitálových trhů, ale přitom garantuje investorům, že v průběhu jednoho roku nepoklesne hodnota fondu pod 90 % hodnoty z prvního obchodního dne daného roku.

„Garantovaný fond KB Ametyst Flexi je určený pro investory, kteří chtějí zhodnotit své finanční prostředky na kapitálových trzích a očekávají od fondu vyšší potenciál výnosu, než mají 100% garantované fondy, ale zároveň chtějí omezit riziko většího poklesu své investice a mít vložené prostředky kdykoliv k dispozicizískat její neomezenou likviditu,“ uvedl výkonný ředitel pro marketing KB Zdeněk Mojžíšek.

Výhodou fondu je i fakt, že je zajištěn do české koruny. Případné negativní dopady vlivem posilující české měny neovlivní výnos portfolia. Minimální investice do fondu činí 5 000 Kč.

Portfolio fondu je složené z rizikových aktiv (podílové fondy) a nerizikových aktiv (převážně dluhopisy a nástroje peněžního trhu). Poměr mezi rizikovou a nerizikovou složkou portfolia je aktivně řízen a upravován podle aktuálního vývoje kapitálových trhů, aby byl optimalizován očekávaný výnos fondu.

Podílové listy fondu mohou investoři nakoupit ve všech pobočkách Komerční banky. Aktivním správcem portfolia fondu je francouzská investiční společnost SGAM Alternative Investments, dceřiná společnost Société Générale Group.

Bližší informace o fondu KB Ametyst Flexi získají investoři na bezplatné infolince 800 111 166 nebo na internetových stránkách www.kb.cz a www.iks-kb.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).