Hlavní navigace

Garanční fond: Pokud správce konkurzní podstaty doplní zaslané informace, budeme moci vyplácet i klienty KTP Quantum

Až na základě výzvy Krajského soudu v Hradci Králové obdržel Garanční fond obchodníků s cennými papíry v minulých dnech od správce konkurzní podstaty zkrachovalé společnosti KTP Quantum údaje, které by měly sloužit jako podklad pro výplatu náhrad klientům. Přestože správce v doprovodné korespondenci deklaruje, že splnil svoji zákonnou povinnost a určil nesporný zákaznický majetek, zaslané podklady tomu fakticky neodpovídají.

Sdílet

Tabulky, které obdržel Garanční fond jako podklad k zahájení výplat, operují pouze s interní terminologií zkrachovalé společnosti KTP Quantum a nelze z nich jednoznačně určit, kolik má být jednotlivým klientům vyplaceno. Podklady navíc vůbec nezahrnují hotovost ve výši 56,9 milionů korun, kterou má společnost na účtech a o níž správce konkurzní podstaty již dříve prohlásil, že patří klientům.

Garanční fond se proto v zájmu co nejrychlejšího zahájení výplat obrátil na správce konkurzní podstaty zkrachovalé společnosti KTP Quantum s požadavkem na jednoznačné a zákonu odpovídající identifikování jednotlivých složek zákaznického majetku. Zároveň ho upozornil na nutnost vyřešit výše zmíněnou problematiku hotovosti ve výši 56,9 milionů korun. Pokud správce konkurzní podstaty vyjde v obou bodech vstříc, nebude Garančnímu fondu již nic bránit ve vyplácení klientů.

Je škoda, že správce konkurzní podstaty projevil alespoň základní vstřícnost v plnění svých zákonných povinností až poté, co jsme na něj v zájmu klientů museli podat žaloby. V současné době máme na účtech celkem 941 milionů korun, které jsme dostali jako bezúročnou půjčku od Ministerstva financí pro účely KTP Quantum. A pokud dostaneme jednoznačné podklady a budeme vědět, kolik a komu máme vyplatit, můžeme s tím okamžitě začít. Když bude správce spolupracovat, pak nevidím důvod, abychom nepostupovali stejně rychle jako v případě všech ostatních zkrachovalých obchodníků s cennými papíry, komentuje situaci generální ředitel Garančního fondu JUDr. Jiří Korb, MBA.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).