Hlavní navigace

Galerie České spořitelny v Praze vystaví fotografie Jiřího Hankeho

[Tisková zpráva] Galerie České spořitelny v Praze pořádá od 3. února 2011 výstavu fotografií Jiřího Hankeho Paříž – New York – Houston.

Sdílet

-    Výstava fotografií Jiřího Hankeho Paříž – New York – Houston se koná od 3. února do 5. března 2011

-    Jiří Hanke – dlouholetý zaměstnanec ČS, zakladatel a kurátor Malé galerie ČS v Kladně

-    Fotografie uvede Galerie ČS v Praze, palác Rytířská 29, denně od 10 do 18 hodin, vstup zdarma

-    Galerie České spořitelny v Praze a Kladně nabízejí návštěvníkům celoročně zajímavé výstavy

Galerie České spořitelny v Praze pořádá od 3. února 2011 výstavu fotografií Jiřího Hankeho Paříž – New York – Houston. Jiří Hanke (1944), bývalý zaměstnanec České spořitelny, založil v roce 1977 Malou galerii ČS v Kladně, kterou vede jako kurátor. Vystavené fotografie si mohou zájemci prohlédnout do 5. března 2011 zdarma denně od 10 do 18 hodin. Při slavnostním zahájení výstavy ve čtvrtek 3. února od 17 hodin si návštěvníci mohou poslechnout koncert Jaroslava Hutky.

Jiří Hanke se věnuje fotografování již od roku 1973. Vystavoval v mnoha městech České republiky i např. na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku, Dánsku, Francii, Skotsku či USA. Tématem jeho fotografií je sám život, často se věnuje měnící se scenérii svého rodného města Kladna i scénkám ze života cizích měst. Jiří Hanke na svých fotografiích ukazuje pozoruhodné zjištění, že je lidské konání napříč kontinenty stejné. Čas je v autorově díle hlavním průvodcem života, a i když má lidské konání často podobné výsledky, protagonisté jeho příběhů jsou neuvěřitelně pestří. Paříž, New York nebo Kladno – mění se kulisa, barva pleti a oblečení, ale podstata okamžiku je stejná.

Galerie České spořitelny v Praze i Malá galerie ČS v Kladně nabízejí návštěvníkům celoročně řadu zajímavých výstav. V současnou chvíli mohou návštěvníci vedle výstavy Jiřího Hankeho v Praze shlédnout také výstavu fotografií Martina Wágnera Sibiř, která se koná do 1. března 2011 v Malé galerii v Kladně. Martin Wágner se od roku 1997 intenzivně věnuje dokumentování Ruska a ostatních zemí bývalého SSSR. Fotografoval např. Černobyl, Transsibiřskou magistrálu, vulkanology na Kurilských ostrovech, těžbu ropy na Sachalinu, život v pravoslavném klášteře, pastevce sobů, lovce velryb na Čukotce a další.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).