Hlavní navigace

Free wi-fi na Letišti Praha

Letiště Praha, a. s., dnes zahajuje provoz bezplatného bezdrátového připojení na internet ve všech prostorách Terminálů 1 a 2 a ve spojovacím objektu. Zřízením free wi-fi se tak po Vídni, Moskvě, Madridu, irském Shannonu a tureckém Izmiru stává teprve šestým evropským mezinárodním letištěm, které tuto službu cestujícím poskytuje.

Sdílet

V prostorách Letiště Praha se cestující dosud mohli k internetu připojit zdarma pouze ve VIP saloncích a v některých kavárnách či restauracích nebo využít placené služby T-Mobile HotSpot. Zřízením bezplatné wi-fi sítě Letiště Praha posunuje širokou nabídku služeb zase o stupeň výš.

Internet je v dnešní době natolik samozřejmou součástí našeho života, že zavedení free wi-fi v prostorách letiště bylo dalším logickým krokem ve zkvalitňování komfortu našich cestujících, říká Marcela Hrdá, vrchní ředitelka pro Neletecký provoz, služby a transformaci, a dodává: Věříme, že jej ocení nejen ti, kteří jej potřebují k práci, ale také široká skupina lidí, kteří díky bezplatnému připojení na internet budou moci efektivně využít čas před nástupem do letadla.

Rychlost internetu na free síti je 256kbit/s a připojit se na ni lze přes název (SSID) prg.aero-free. Rozšířenou nabídkou služby bezdrátového připojení k internetu v prostorách Letiště Praha je možnost využití placené sítě HotSpot, jejíž rychlost je až 10Mbit/s a připojení lze provést na SSID prg.aero-hotspot.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).