Hlavní navigace

Fondy Pioneer Investments získaly další hvězdičky

Prestižní ratingová agentura Morningstar zvýšila v březnu scoring* hned několika fondů skupiny Pioneer Investments. Fond Pioneer Funds – U.S. Mid Cap Value získal od Morningstar další hvězdičku, a dostal se tak na maximální počet pěti hvězdiček (A Eur, A USD a E Eur). V případě dvou dalších fondů Pioneer Funds – Emerging Markets Equity a Pioneer Funds – Global Energy Morningstar zvýšila hodnocení ze tří na čtyři hvězdičky. Další z arbitrů na poli hodnocení podílových fondů, agentura Standard & Poor`s, zvýšila hvězdičkové hodnocení fondu Pioneer Funds – U.S. Value ze čtyř na pět hvězdiček. Také fondy Pioneer Funds – Emerging Markets Equity a Pioneer Funds Pioneer Mix 2 si u S&P polepšily o jednu hvězdičku – ze tří na čtyři.

Sdílet

Pioneer Investments zaznamenala nárůst spravovaných aktiv o téměř 5%

  • Celková aktiva ve správě skupiny Pioneer Investments dosáhla ke konci března 2005 136 mld. EUR, což znamená nárůst o 4,6 % od začátku roku 2005.

Nárůst čistých prodejů společnosti Pioneer Investments v měsíci březnu 2005

  • Mezinárodní divize (západní Evropa vyjma Itálie) dosáhla v březnu kladných čistých prodejů v hodnotě 220 mil. EUR, resp. 602 mil. EUR od začátku roku. Na těchto výsledcích se významně podílelo především Španělsko a Německo.
  • Americká divize skupiny zaznamenala v březnu v čistých prodejích 186 mil. EUR hlavně díky Pioneer Floating Rate Trust.
  • Divize New Markets, která působí na trzích Polska, Česka, Slovenska, Bulharska, Chorvatska a Turecka, získala za březen 141 mil. EUR v čistých prodejích, resp. 383 mil. EUR od začátku roku.
  • Itálie dosáhla za březen nejvyšších čistých prodejů, a to ve výši 2,4 mld. EUR. Ke konci měsíce března se tak Pioneer Investments stala „dvojkou“ na italském trhu.
  • Divize alternativních investic zaznamenala v březnu záporná čísla v čistých prodejích, které činily 19 mil. EUR, nicméně od začátku roku získala tato divize v čistých prodejích 159 mil. EUR.

Poznámka: Tzv. RANKING (z angličtiny: a rank – hodnost). Toto hodnocení používá hodnotícího symbolu hvězdiček, nazývá se také scoring apod. Je založen na statistickém hodnocení výkonnosti za různá období s ohledem na to, že fond je hodnocen v příslušné skupině typově stejných fondů (skupina peers). U tohoto typu hodnocení velmi záleží na tom, aby byly porovnávány skutečně typově stejné fondy. Jinými slovy: měly by být porovnávány fondy stejného typu a srovnatelného portfolia. V opačném případě dostáváme zavádějící výsledky. Prestižní ranking uděluje společnost Morningstar.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).