Hlavní navigace

Fondy ČSOB přinášejí další příležitosti k sociálně odpovědné i výhodné investici

31. května úspěšně skončilo upisovací období fondu ČSOB Vodního bohatství 2. Stejně jako v případě předchozího, ekologicky zaměřeného fondu Vodního bohatství 1, který od počátku března do konce května zhodnotil investici o 4,9 %, slavil i tento úspěch mezi investory a celkový investovaný objem prostředků překročil 500  miliónů Kč. Fond ČSOB Vodního bohatství 2 se tak zařadil mezi sociálně odpovědné fondy nabízené ČSOB z nichž je možné uvést i ČSOB Harmonického růstu, do něhož bylo investováno více než 131  miliónů Kč.

Sdílet

„Jsme rádi, že si investoři při sledování svých investorských zájmů uvědomují také odpovědnost vůči svému okolí. My sami k němu nechceme být lhostejní a proto se snažíme nabízet i investiční příležitosti, jakými jsou právě investice do sociálně odpovědných fondů,“ prohlásil Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

Výsledky nabídky investic do vodního průmyslu svědčí o tom, že citlivost vůči civilizačně významným tématům je na českém trhu enormně vysoká. Právě voda je přitom opravdu výbornou investiční příležitostí. A není to jen proto, že investice do vodního průmyslu poslední dobou překvapují svou výkonností. Investoři kladou důraz i na použití svých investic. Podle současných výzkumů by bez dodatečných prostředků plynoucích do nových technologií a při zachování dnešního stavu vodní infrastruktury byly v roce 2050 dvě miliardy lidí ve 48 zemích světa bez vody.

„Vysoká popularita takto zaměřených fondů nás velmi těší a i nadále hodláme v tomto trendu pokračovat. Na červenec jsme proto pro investory přichystali nový, tentokrát otevřený podílový fond – akciový fond Vodního bohatství,“ uvedl Jan Barta. „V červnu jsme navíc také uvedli novinku, kterou je Maximal Invest – ČSOB Změna klimatu 1, fond, který investuje do koše 20 akcií předních firem aktivně reagujících na nebezpečí změn klimatu.“ doplnil Jan Barta.

ČSOB tak hodlá i nadále pokračovat ve své politice odpovědných investic. Otevřený akciový fond Vodního bohatství je jen dalším pokračovatelem oblíbených fondů. Maximal Invest ČSOB Změna klimatu je fondem, který využívá současnou orientaci ekonomik na „čistou“ energetiku, „čisté“ technologie, management vody, či energeticky úsporné bydlení.

Aktuálně nabízené fondy ČSOB:

ČSOB Digitální reverzní 2
ČSOB Krátkodobého růstu 6
Maximal Invest – ČSOB Změna klimatu 1
ČSOB Evropského nemovitostního růstu 2
ČSOB Růstu USD 2

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).