Hlavní navigace

Fond pojištění vkladů přivítá misi finančních expertů

[Tisková zpráva] Ve dnech 13. – 17. září 2010 bude hostem Fondu pojištění vkladů (FPV) skupina složená z expertů Světové banky, Mezinárodní asociace pojistitelů vkladů a Evropského fóra pojistitelů vkladů.

Sdílet

   Cílem této návštěvy je společná práce expertní skupiny a zástupců FPV na sjednocení a zpřesnění metodologie hodnocení „Základních principů efektivního fungování systémů pojištění vkladů“ vypracovaných Mezinárodní asociací pojistitelů vkladů (International Association of Deposit Insurers) a Basilejským výborem pro bankovní dohled (Basel Committee of Banking Supervisors). Mise je součástí mezinárodního konzultačního procesu, který má zajistit, aby hodnotící metodologie napříč všemi vyspělými zeměmi světa disponující systémem pojištění vkladů byla dostatečně robustní, komplexní a konzistentní.

   Fond pojištění vkladů byl do tohoto konzultačního procesu zahrnut, neboť podporuje vytvoření komplexní a konzistentní metodiky hodnocení „Základních principů efektivního fungování systémů pojištění vkladů“.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).