Hlavní navigace

FOND PARVEST CONSERVATIVE USD ZÍSKAL RATING AA PRESTIŽNÍ AGENTURY STANDARD & POOR´S

Sdílet

Podfond Parvest Conservative USD získal v hodnocení agentury Standard & Poor´s rating AA. Přiřadil se tím k nejlépe hodnoceným fondům ve své skupině smíšených fondů.

Parvest Conservative USD je defenzivně spravovaný fond a snaží se ve středním období dosáhnout kapitálového růstu prostřednictvím investic do různých tříd aktiv s předdefinovanými limity.

Fond využívá strukturovaný, týmově založený přístup top-down. Měsíční rozhodnutí strategického výboru složeného z ekonomů, stratégů a fondmanažerů pod vedením Pierre Pradignac přizpůsobují základní rozložení porfolia vzhledem k hospodářsko-politickému prostředí. Společně s akciovými, dluhopisovými a měnovými výbory je stanovena investiční strategie pro každou třídu aktiv na období tří až šesti měsíců. Taktický výbor jednou týdně uvádí strategické rozhodnutí do praxe. Správa dluhopisové a cashové části portfolia je delegována společnosti Fishers Francis Trees & Watts. Akcie jsou spravovány v rámci specializovaných akciových týmů. Fondmanažer je odpovědný za výběr investičních instrumentů a za kontrolu rizika, maximální odchylka každého segmentu vůči benchmarku je +/-10%.
Měnové pozice (euro, yen, britská libra) nejsou zajištěny.

BNP Paribas Asset Management navýšila od počátku května neutrální akciovou složku na 20%, aby se takto přiblížila profilu konkurenčních fondů v rámci své třídy. Avšak navzdory tomu, že doposud byla neutrální pozice na úrovni 10%, překonával fond v období pěti let silnou konkurenci díky efektivní sektorové a regionální alokaci. Volatilita v období posledních 3 let je význačně nízká (mezi 324 konkurenty je 5. nejnižší). Fond byl nadvážen v akciové části do října 1999. Poté strategický výbor rozhodl o snížení akciové části z důvodu vysokých tržních cen akcií. Fond rostl mezi březnem a květnem 2001, na druhou stranu na výkonnost fondu negativně působila neočekávaná krize v září 2001.

BNP Paribas Group byla vytvořena fúzí Banque Nationale de Paris a Banque Paribas v roce 2000. BNP Paribas Asset Management sídlí v Paříži. Parvest je nejvýznamnějším produktem BNP Paribas Asset Management mezi lucemburskými společnostmi s proměnlivým základním jměním (SICAV) a představuje jeden z nejvýznamnějších evropských zastřešujících fon­dů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).