Hlavní navigace

FIT-Platba urychluje a zlevňuje platební styk v rámci skupiny Erste Bank

Erste Bank a její dceřiné společnosti ve střední Evropě zlepšují od 1. července 2005 podmínky pro zahraniční platební styk. FIT-Platba (FIT = Fast Intragroup Transfer) slouží k urychlení a zlevnění platebního styku mezi všemi klienty v rámci skupiny Erste Bank, tj. v Erste Bank v Rakousku, v České spořitelně, Slovenské sporiteĺni, Erste Bank Maďarsko nebo Erste Bank Chorvatsko.

Sdílet

FIT-Platba se vztahuje na všechny převody v Euro mezi klienty uvedených peněžních ústavů a není limitována částkou. Za provedení FIT – Platby zaplatí klienti České spořitelny poplatky ve výši 220 až 550 Kč v závislosti na výši platby a způsobu dodání platebního příkazu, za příchozí FIT- Platbu 100 Kč. Velkou předností nového typu převodu je zejména jeho rychlost – dochází ke zkrácení doby převodu ze dvou až tří bankovních dnů na jeden bankovní den. Nadále zůstávají v platnosti zvýhodněné poplatky za platby mezi klienty České spořitelny a banky Slovenská sporiteľňa, a to odchozí platby 50,– Kč a příchozí zdarma.

Po zavedení zvýhodněného poplatku za výběr hotovosti v bankomatech v rámci skupiny Erste Bank v roce 2003 jsme rádi, že našim klientům můžeme nyní nabídnout rychlejší a levnější zahraniční platební styk. Představuje to další krok v integraci služeb v rámci skupiny Erste Bank, která má být dále posílena ve prospěch našich klientů, uvedl Günter Rausch, vedoucí útvaru řízení produktů v oblasti depozit a platebního styku Erste Bank.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).