Hlavní navigace

First Finance mění svůj název na Credoma

PRAHA, 30. ledna 2007 – Od 1. února 2007 mění společnost First Finance svůj název na Credoma. Společnost působí na českém trhu od roku 2005 a je jediným nebankovním specialistou v oblasti financování rekonstrukcí, modernizací a privatizací bytových domů. Úvěr bydlení+, který poskytuje společnost Credoma (First Finance) je financován britskou bankou Barclays, která patří k deseti největším bankám na světe.

Sdílet

V uplynulém roce poskytla společnost bytovým družstvům, společenstvím vlastníků jednotek a dalším vlastníkům bytových domů (právnickým i fyzickým osobám) úvěry v hodnotě stovek miliónů korun. Jako jediná instituce v ČR poskytuje Credoma (First Finance) finanční prostředky přímo na účet bytových družstev či společenství vlastníků jednotek, a to i před zahájením stavebních prací. Výrazně se tak zlepšuje vyjednávací pozici bytových družstev a společenství vlastníků jednotek při výběru stavebních a dodavatelských firem a tím i možnost uspořit na nákladech za rekonstrukci.

Credoma (First Finance) v uplynulém roce obohatila svoji produktovou řadu bydlení+ o speciální úvěr určený k privatizacím bytových domů a velkých bytových celků. Tento produkt nabízí nově vznikajícím bytovým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek několik zásadních výhod, jako je například individuální systém splátek, zohledňující aktuální finanční možnosti rodin žijících v privatizovaných bytových domech (www.credoma.cz).

Společnost Credoma (First Finance) stála u zrodu Sdružení pro regeneraci bytových domů (www.bytovyfond.cz). Mezi členy tohoto sdružení patří tak významné organizace, jako je Svaz českých a moravských bytových družstev, Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Občanské sdružení majitelů domů a Ústav pro racionalizaci ve stavebnictví. Cílem sdružení je zásadní zvýšení tempa regenerace bytového fondu. „Dílčí zlepšení stavu starých bytů tady díky rekonstrukcím a zateplení objektů je. Stávajícím tempem by ale regenerace veškeré starší bytové zástavby trvala desítky let, a to je mnohdy déle, než jaká je reálná životnost staveb“, říká Miloslav Mašek, generální ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví.

V tomto roce plánuje Credoma rozšířit své produktové portfolio. Připravované produkty budou určené zejména k řešení finančních potřeb domácností a živnostníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).