Hlavní navigace

Fio přináší podnikatelům a firmám značné úspory

Fio nabízí běžný účet zdarma nejen fyzickým osobám - občanům, ale i podnikatelům a firmám, a to za stejně výhodných podmínek. Díky standardně vyššímu počtu plateb na podnikatelských a firemních účtech znamená bezplatný platební styk i vyšší úspory v nákladech na platební transakce.

Sdílet

Pro podnikatelské a firemní účty Fio platí, že jejich vedení včetně internetbankingu je zdarma, stejně jako veškerý tuzemský platební styk prováděný elektronicky – jednorázové příkazy, trvalé příkazy, inkasa i platby SIPO. Velkou výhodou je rovněž unikátní systém bezplatných plateb v EUR v rámci ČR a SR, který umožňuje odesílat a přijímat peníze ze Slovenska v této měně zcela zdarma.

Absence poplatků přitom znamená pro podnikatele a firmy zpravidla výraznější úsporu než u občanů díky většímu množství transakcí – na bankovních poplatcích mohou ušetřit tisíce korun ročně. Výhodou je pro ně i dostupnost služeb na více než padesáti pobočkách po celé ČR, uvádí k tomu Jiří Vodička, marketingový ředitel Finanční skupiny Fio.

Internetbanking Fio, který lze k účtu bezplatně získat, má mnoho pokročilých funkcí, které podnikatelé a firmy ocení. Jde například o ABO import (možnost načíst a odeslat dávku plateb vytvořenou v účetním systému), GPC a CSV export, množství filtrů, vytváření podúčtů, grafické přehledy pohybů a zůstatků s neomezenou historií či zasílání zpráv při pohybech na účtu. A samozřejmě všechny standardní funkce. Do budoucna jsou plánována další vylepšení.

Ke každému účtu jsou vydávány zdarma elektronické platební karty. Je však možné získat i embosované či přímo business karty s doplňkovými službami, jako je cestovní pojištění či asistenční služby. Všechny karty jsou pro větší bezpečnost vybaveny čipem. Fio nabízí rovněž podnikatelské úvěry, které se vyznačují značnou flexibilitou. Využít lze i klasického kontokorentu k běžnému účtu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).