Hlavní navigace

Fio potvrzuje svou pozici největšího on-line brokera

Mimořádný nárůst zájmu o individuální obchodování s cennými papíry pokračuje. Ve třetím kvartálu letošního roku zaznamenala Fio, burzovní společnost, a.s. významný růst objemu zprostředkovaných obchodů i počtu klientů.

Sdílet

Fio, burzovní společnost zaznamenala ve třetím čtvrtletí 2007 výrazný nárůst klientů – celkově přes 1200. Objem zprostředkovaných obchodů s cennými papíry dosáhl výše bezmála 50 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku jde o nárůst o cca 26 %.

Co se týče alokace investovaných prostředků, lze pozorovat trend příklonu investorů i k jiným než domácím kapitálovým trhům. Vedle České republiky začínají lidé více obchodovat s cennými papíry nejen v USA a Německu, ale i Polsku či Maďarsku.

„Postupem času se bude stále větší část úspor alokovat do zahraničních trhů. Možnosti investic v ČR jsou silně omezeny a ČR už má hlavní růstový příběh akciového indexu za sebou. Fio se proto snaží klientům obchodování na zahraničních trzích co nejvíce zjednodušit a tak jim pomoci geograficky diverzifikovat portfolio. Nabízí plně elektronickou a rychlou platformu na obchodování s okamžitým přístupem na trh a možností využít zajištění měnového rizika,“ komentuje situaci Jan Bláha, ředitel divize Trhy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).