Hlavní navigace

Fio nabízí možnost zúčastnit se primárního úpisu akcií elektrárenského giganta Tauron SA na varšavské burze

[Tisková zpráva] Fio banka, největší český on-line broker, umožňuje svým klientům zúčastnit se primárního úpisu akcií elektrárenské společnosti Tauron SA na varšavské burze. Úpis pro individuální investory probíhá do 18.6.2010.

Sdílet

Klienti Fio banky se mohou účastnit primárního úpisu Tauron SA na varšavské burze. Úpis přes Fio je možný telefonicky nebo na pobočkách do 18.6. 15:00 hod., s ohledem na průběh úpisu je však ze strany emitenta vyhrazena možnost zkrácení termínu. Polský stát prodává 51,7 % akcií společnosti, cena jedné akcie při primárním úpisu se pohybuje v rozmezí 0,55 – 0,7 PLN.

TAURON Polska Energia SA byla založena dne 6. prosince 2006. Jedná se o skupinu energetických společností, které byly sloučeny v rámci vládního energetického programu, který má za cíl propojit a zkonsolidovat distribuci a výrobu energie v Polsku. Energetická skupina TAURON Group je jedním z největších podnikatelských subjektů v Polsku s vlastním kapitálem ve výši 14 miliard PLN a celkovými aktivy převyšujícími 22 miliard PLN.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).