Hlavní navigace

Skupina FINEP rozšiřuje svoji činnost o správu fondů kvalifikovaných investorů

Praha, 24. září 2008 – Správu fondů bude zajišťovat společnost CEEFM investiční společnost, která patří do skupiny FINEP Holding, SE. Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) budou zaměřeny na investice do nemovitostí, zejména na investování do pozemků a jejich zhodnocování, a do rezidenčních a nerezidenčních budov za účelem jejich využití pro výnos z nájmu a jejich zhodnocení.

Sdílet

„Samozřejmě vnímáme současnou situaci na trhu, která je provázena určitým ochlazením zájmu na straně investorů. Taková situace může být ale paradoxně nejvýhodnější pro fázi vyhledávání a výběru investičních příležitostí, konkurence v boji o projekty a pozemky nebude tak velká, jako při strmě rostoucím trhu,“ řekl Tomáš Pardubický, generální ředitel FINEP Holding, SE.

Fondy kvalifikovaných investorů (investiční fondy ve formě akciových společností) jsou speciální fondy, které jsou určeny pro takzvané kvalifikované investory. Okruh kvalifikovaných investorů se neomezuje pouze na finanční a pojišťovací společnosti, ale také na právnické a fyzické osoby mající zkušenosti s obchodováním s daným druhem aktiv.

„Naše strategie se opírá o několik základních předpokladů. Český bytový fond je zastaralý, musí se stavět nové bydlení, a to se bude buď prodávat, nebo pronajímat. Pozemek je navíc neopakovatelná unikátní investice, jeho cena určitě klesat nebude. Jediným rizikem je likvidita, kterou si ale v horizontu 6 let dokážeme dobře uřídit. Oblast realitních investic je navíc vzhledem ke své trvalé povaze stále nejbezpečnější i nejvýnosnější,“ uvedl Přemysl Hrubec, předseda představenstva a výkonný ředitel, CEEFM investiční společnost.

CEEFM investiční společnost bude nabízet tyto investiční fondy:

  • Výnosový investiční fond, který bude nabízet projekty manažerského a startovacího bydlení, má především tyto výhody:
  • Stabilní výnos z nájmu + zhodnocení aktiv v delším horizontu
  • Velmi bezpečná investice s relativně vysokou likviditou
  • Pozemkový investiční fond:
  • Minimální riziko poklesu ceny
  • Velmi vysoká prémie za zhodnocení pozemku – nad alternativními investicemi

CEEFM investiční společnost již pro svou činnost získala licenci od České národní banky. Jediným akcionářem CEEFM investiční společnost je FINEP Holding, SE.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).