Hlavní navigace

FINEP bude 3 roky platit svým klientům pojištění pro případ neschopnosti splácet hypoteční úvěr

[Tisková zpráva] Společnost FINEP přišla s novou službou nazvanou Záruka jistoty. Každému, kdo si od FINEPu koupí byt či dům a zajistí hypoteční úvěr, bude FINEP po dobu 3 let platit pojištění pro případ neschopnosti splácet své finanční závazky, připravené ve spolupráci s UNIQA pojišťovnou. FINEP si od tohoto kroku slibuje další podporu prodeje.

Sdílet

„Víme, že existují klienti, kteří by si rádi pořídili nové bydlení, ale mají obavy z dlouhodobých finančních závazků. Záruka jistoty by měla pomoci tuto bariéru odstranit,“ sdělila Petra Kopecká, tisková mluvčí FINEPu.

Pojištění vyvinuté ve spolupráci s UNIQA pojišťovnou se vztahuje na případy, kdy je klientovi přiznán invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně, v případě pracovní neschopnosti či nedobrovolné ztráty zaměstnání. *  

Klienti, kteří využijí tuto nabídku, ušetří nemalé finanční částky.

„Pokud uvedeme příklad hypotetického klienta ve věku 38 let, který bude čerpat hypoteční úvěr ve výši 2 milionů korun, pak by tento klient zaplatil na pojištění za dané 3 roky v průměru 30 tisíc korun,“ uvádí Kopecká. V případě hypotéky ve výši 3 milionů to je v průměru již kolem 44 tisíc korun.

„Klient bude pojištěn a přitom ušetří desetitisíce korun, které může investovat například do vybavení bytu či domu,“ dodává Kopecká. Je však nutné zdůraznit, že podmínky jsou ryze individuální a záleží na mnoha faktorech, jako je například věk a zdravotní stav klienta či výše a délka úvěru.

FINEP myslel i na klienty, kteří nehradí koupi nemovitosti prostřednictvím hypotečního úvěru, ale z vlastních zdrojů. Těm FINEP dává do výbavy nového bytu či domu moderní technickou pomůcku iRobota.

*Detailní pojistné podmínky a doplňkové pojistné podmínky jsou k dispozici na vyžádání u hypotečních specialistů FINEPu nebo na www.finepfs.cz.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).