Hlavní navigace

Financování ojetých užitkových vozů zaznamenává nárůst

Ojeté užitkové vozy zaznamenávají v současné době poklesu na automobilovém trhu naopak nárůst. ŠkoFIN, který financuje ojeté koncernové vozy převážně v rámci programů auto-plus a ŠkodaPlus, zvýšil počet smluv v oblasti ojetých užitkových vozů za první kvartál o celých 25 % ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. V oblasti úvěrů došlo dokonce ke zvýšení zájmu o rekordních 76 %.

Sdílet

V prvním čtvrtletí ovlivnila obecně leasing osobních a užitkových vozů novela zákona o dani z přidané hodnoty umožňující odpočty DPH při pořízení osobního vozu a novela zákona o daních z příjmů umožňující zkrácení doby odpisů osobních vozů z 5-ti let na 24 měsíců. V očekávání účinnosti těchto změn řada zájemců o leasing nových vozů odložila investiční záměr, resp. sjednání dohody o financování vozu, až do dalších měsíců. To se v oblasti ojetých vozů neprojevilo.

ŠkoFIN přišel od května na trh s akční novinkou pro financování ojetých vozů Volkswagen pod názvem „Záruka VW plus“. Jde o novinku určenou pro zákazníky v rámci programu auto-plus. Zakoupí-li si klient v této akci ojetý vůz Volkswagen se stářím do 5 let, obdrží zcela zdarma v rámci financování od ŠkoFINu roční záruku zcela shodnou se zárukou tovární. Mimo tuto výhodu klient obdrží zdarma také ŠkoFIN Asistenta. Akce se týká nejen osobních ale i užitkových variant divize VW osobních vozů (např. užitkového Passatu atd.). Splátky lze rozložit od 6 až do 72 měsíců, první splátka hrazená klientem předem se pohybuje v závislosti na ceně vozu v rozmezí 10–30 % z jeho ceny a do splátek lze zahrnout i výhodné kompletní pojištění vozu se slevou až 35 %. Záruka je poskytována ve spolupráci s auto-plus i společností Car Garantie (jedna z největších evropských poskytovatelů záruk) a je zcela shodná s tovární zárukou poskytovanou výrobcem. Akce platí do konce roku 2009. V případě úvěrového financování se klient stává ihned majitelem vozu a havarijní pojištění je nutno uzavřít až při výši úvěru 300.000 Kč a více.

ŠkoFIN Asistent

Je pomoc na telefonu 24 hodin denně v tuzemsku i zahraničí. Pomůže při kontaktu s policií, místními úřady či konzulátem, poskytne profesionální pomoc při řešení dalších nečekaných situací, jako je např. ztráta dokladů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).