Hlavní navigace

Na trh neživotního pojištění vstupuje nová pojišťovna / Finanční skupina Wüstenrot se rozrůstá

Finanční skupina Wüstenrot se v České republice rozrostla o další společnost, a to Wüstenrot pojišťovnu a.s. Nová pojišťovna, která 12. května obdržela od České národní banky licenci na provozování pojišťovacích činností v oblasti neživotního pojištění, převezme dosavadní aktivity a kmen klientů pobočky slovenské pojišťovny Wüstenrot, působící v Česku od r. 2006. Svou vlastní pojišťovací činnost zahájí ve 4. čtvrtletí letošního roku.

Sdílet

Wüstenrot pojišťovna nabídne svým budoucím klientům produkty, které zabezpečí kompletní pojistnou ochranu rodiny, tj. vše kolem bydlení – pojištění domácnosti, rodinného domu, bytu, bytového domu i odpovědnosti za škodu v soukromém životě a odpovědnosti z držby nemovitosti, dále pojištění motorových vozidel – tzv. povinné ručení, havarijní pojištění all risks, pojištění skla, úrazové pojištění a asistenční služby. V příštím roce nabídku rozšíří o pojištění malých a středních podnikatelů a živnostníků.

Wüstenrot pojišťovna se zaměří i na profesionální servis klientům v případě pojistných událostí. Využije k tomu jak všech současných moderních způsobů hlášení a vyřizování pojistných událostí běžných na pojistném trhu, tak i osvědčených konzervativních způsobů.

Nová pojišťovna bude čtvrtou společností finanční skupiny Wüstenrot, která v současné době sdružuje Wüstenrot – stavební spořitelnu a.s, Wüstenrot hypoteční banku a.s a Wüstenrot, životní pojišťovnu. Toto spojení je na českém finančním trhu jedinečné a umožňuje poskytovat klientům kompletní finanční poradenství a produkty, které zabezpečí spořící, investiční a pojistné potřeby celé rodiny a vytvoří též solidní základnu pro důchodový věk.

Právě od jedinečné nabídky kombinací finančních produktů a služeb pod jednou střechou Wüstenrot očekává, že i ve sféře pojištění získá podíl na trhu, který jí umožní zařadit se mezi významné české pojišťovny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).