Hlavní navigace

Finanční skupina RZB získala pět ocenění Euromoney

Rakouská finanční skupina Raiffeisen, jejíž součástí je i Raiffeisenbank a.s. (RBCZ), získala ocenění britského finančního časopisu Euromoney za vynikající kvalitu ("Euromoney Awards for Excellence"). Raiffeisen skupina byla oceněna celkem v pěti kategoriích a získala následující ceny:

Sdílet

Cena za inovaci ve střední a východní Evropě

Raiffeisen skupina získala cenu za inovaci v rámci celého regionu střední a východní Evropy, a to díky své expanzi na nové trhy. Udělením této ceny ji vyjádřil časopis Euromoney uznání za vstup na běloruský trh, kde získala v roce 2003 majoritní podíl v Priorbance a také za akvizici albánské Albanian Savings Bank.

Nejlepší banka v Srbsku a Černé Hoře

Raiffeisenbank a.d. zahájila svoji činnost teprve v červenci 2001 a již potřetí za sebou získala ocenění „Nejlepší banka“ na domácím trhu a stala se jedničkou mezi zahraničními bankami. V roce 2003 vykázala nárůst aktiv o 66 procent (na 461 milionů) a nyní má přibližně 80 000 retailových zákazníků.

Nejlepší investiční banka v Rumunsku

Raiffeisen Bank S.A. získala ocenění jako nejlepší investiční banku v Rumunsku. Je to třetí největší banka v zemi. Z pohledu zobchodovaných objemů je Raiffeisen Bank S.A. největším brokerem na domácím trhu a hlavním manažerem všech emisí podnikových dluhopisů obchodovaných v Rumunsku.

Nejlepší úvěrová instituce ve Slovinsku

Raiffeisen skupina získala titul „Nejlepší úvěrová instituce“ ve Slovinsku jak v roce 2002, tak i v roce 2003, a to nejen díky početným slovinským transakcím, ale také díky pozici dceřiné banky Raiffeisen Krekova banka d.d. na domácím trhu.

Nejlepší úvěrová instituce v Chorvatsku

Raiffeisenbank Austria d.d., která byla v prosinci 2003 pátou největší bankou v Chorvatsku, vystupovala jako jeden ze tří úvěrových institucí v objemu 200 milionů eur ve formě státních obligací na financování penzijní reformy v Chorvatsku. Kromě toho je také předním market makerem na trhu s dluhopisy.

Čestmír Ondrůšek
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).