Hlavní navigace

Finanční skupina České spořitelny poskytla loni úvěry na bydlení

Česká spořitelna a Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) poskytly v minulém roce privátní hypotéky a úvěry na bydlení v celkovém objemu 44,5 mld. Kč. Z toho Česká spořitelna financovala privátní hypotéky v objemu 35,7 mld. Kč, což v meziročním nárůstu činí 44 %. SSČS uzavřela loni podle předběžných výsledků úvěry na bydlení v objemu 8,83 mld. Kč, meziročně jde o nárůst 26,5 %.

Sdílet

„Klienti loni poptávali vyšší částky – průměrná výše hypotéky činila 1,5 milionu Kč, průměrná doba splatnosti hypoték vzrostla o necelé 2 roky a dosáhla 22 let. Zároveň došlo k nárůstu ČS Hypoték na počkání, kdy klienti přivítali možnost uzavřít si hypotéku a pak následně bez stresu vybírat nemovitost,“ komentoval trendy minulého roku Kamil Kosman, ředitel úseku realitních a hypotečních obchodů. „Letos očekáváme podobně úspěšný rok – meziroční nárůst privátních hypoték cca o 40 % oproti roku 2006, a to i přes očekávaný mírný nárůst úrokových sazeb na trhu,“ dodal K. Kosman.

„Také SSČS dosáhla v roce 2006 rekordní výše poskytnutých úvěrů. Avšak mnohem více než objem nově poskytnutých úvěrů nás těší jejich počet, který v roce 2006 vzrostl na téměř 34 tisíc. Nárůst je důkazem nejen dostupnosti, ale i zvyšující se atraktivnosti úvěrové nabídky Buřinky,“ uvedl Tomáš Nidetzký, místopředseda představenstva a první náměstek generálního ředitele Stavební spořitelny České spořitelny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).